Uudised

Eestisse jõudis uuendatud Volkswagen Passat, e-up! järgneb uue aasta alguses

Uuendatud VW Passat tuuakse turule kuue jõuallikaga, valikus on nii esi- kui ka nelikveolised autod ja novembris järgneb neile laetav pistikhübriid.
Sedaani alghinnaks on 25 700 eurot, universaal on minimaalselt 1300 eurot kallim ja Passat Alltrack maksab vähemalt 41 060 eurot.
Uue aasta esimestel kuudel peaks Eestisse jõudma ka uue põlvkonna VW e-up!, mis võimaldab ühe laadimisega läbida kuni 260 km ja mille alghind jäävat alla 20 000 euro.

Eile said numbrisse esimesed uuendatud Volkswagen Passatid, mille baashinnaks on sedaankere korral 25 700 eurot. Universaalkerega versiooni alghinnaks on 27 000 eurot ja enama maastikuvõimekusega hiilgav Passat Alltrack maksab minimaalselt 41 060 eurot. Lisaks neile peaks novembris kohale jõudma veel Passat GTE, mis kujutab endast laetavat pistikhübriidi, mille sõiduulatuseks on elektri najal kuni 55 km (WLTP-tsükli kohaselt). Autosid hakatakse nüüd pakkuma ka Business ja Executive-varustustes – nn kesktase ja täispakett – ja uuenduskuuri läbinud autode garantiiperioodi pikkuseks on endise kolme aasta asemel nüüd viis aastat.

Esmases mootorivalikus on kolm ottomootorit ja kolm „õlipõletajat“. Esimestest avab valiku 1,5 TSI (110 kW/150 hj), mida pakutakse koos kuuekäigulise käsikasti või seitsmekäigulise „automaadiga“. Kaheliitrist bensiinimootorit pakutakse kahes võimsuses – 140 kW/190 hj ja 200 kW/272 hj – koos seitsmekäigulise „automaadiga“ ja võimsam neist on saadaval ka nelikveolisena. Kaheliitriseid diisleid pakutakse kolmes võimsuses – 88 kW/120 hj, 140 kW/190 hj ja 176 kW/240 – millest kahte viimast pakutakse ka nelikveolises „ümbrikus“. Diiselmootorid komplekteeritakse seitsmekäiguliste „automaatidega“ ja aisaks erandiks on siinkohal kõige nõrgem versioon, mida saab ka koos kuuekäigulise manuaaliga.

Uustulnukad tasub üle vaadata juba täienenud mugavusvarustuse pärast, sest värskendatud meelelahutussüsteem võimaldab olla püsivalt võrgus, kasutada voogedastusteenuseid, auto kasutaja saab teha enda Samsungi telefonist elektroonilise võtme ja kasutusõigusi teiste kasutajatega jagada, uuendatud Travel Assist võimaldab kiirteedel poolautonoomset sõitu kuni kiirusteni 210 km/h, kasutajate päralt on häälkäsklustega juhitavad funktsioonid ja palju muud. Uuendatud Passat on Touaregi järel ka juba teine Volkswagen, mille lisavarustuse hulga kuuluvad uued LED-matrix esituled, mis oskavad teed valgustades arvestada nii auto asukohta eesootavate kurvide suhtes kui ka mitmeid muid tegureid.

Ent uuenenud Passatist on veel põnevam uue põlvkonna elektriajamiga linnaauto VW e-up!, mille sõiduulatuseks lubatakse ühe laadimisega kuni 260 km. Enama sõiduulatuse nimel on auto akuploki mahuks endise 18,7 kWh asemel nüüd 32,3 kWh ja suurema akuploki garantiiks on kas kaheksa aastat või 160 000 km. e-up! saavutab 100 km/h 11,9 sekundiga ja selle ajami võimsuseks lubatakse 61 kW/83 hj. Kuid veel paremaks teeb antud uudise teadmine, et auto alghind jäävat alla 20 000 euro, mis tähendab, et koos planeeritava ostutoetusega saaks särtsu najal kulgeva väikeauto kätte vähem kui 15 000 euroga. Saaks nüüd veel vaid sellest kohustuslikust läbisõidust priiks…

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Volkswagen Multivan 6.1

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaasajastatud klassika, millega on mõnus sõita ja millele ei saa avaruse ega kasutusmugavuse osas vastu ükski seitsmekohaline linnamaastur. Kes ei usu võib proovida suunata viimase kolmandasse ritta mõnda teismelist ritva, kellel jalanumber 47 ja lisaks kooliasjadele kaasas veel trennikott.