Uudised

Uus Captur jõuab Eestisse jaanuaris

Renault’ müüduima linnamaasturi uus põlvkond ehitatakse uue Clioga samale platvormile ja uustulnuka kere on eelkäijast 110 mm pikem.
Esialgsesse mootorivalikusse kuuluvad kolm otto- ja kaks diiselmootorit ning kuuenda ajamina pakutakse ühte laetavat pistikhübriidi.
Esiveolised Capturid komplekteeritakse viie- ja kuuekäiguliste käsikäigukastidega ning lisaks neile on valikus seitsmekäiguline „automaat“.

Eeloleva aasta jaanuaris peaks Eestisse jõudma Renault Capturi uus põlvkond, mille eelkäija on populaarseim müügiartikkel Renault’ linnamaasturitele sarnanevate sõidukite seas. Esimest põlvkonda müüdi enam kui 1,5 miljonit autot ja selle järeltulijaga on Prantsuse autotootjal vähemalt sama ambitsioonikad plaanid, sest uue Clio komponentidel põhinev Captur tuuakse lisaks otto- ning diiselmootoritele turule ka laetava pistikhübriidina, millel kasutatud tehnoloogia lähtepunktiks on Renault’ F1 autode juurest alguse saanud lahendused.

Esialgsesse mootorivalikusse kuulub kuus jõuallikat. Ottomootoreid on kolm, valiku avab kolme silindri ja liitrise töömahuga 1,0 TCe (100 hj), millele järgneb nelja silindriga 1,3-liitrine 1,3 TCe GPF, mida pakutakse kahes võimsuses (130 ja 155 hj). 1,5-liitrist diiselmootorit pakutakse samuti kahes võimsuses (1,5 Blue dCi, 95 ja 115 hj) ning lisaks neile tuleb valikusse veel üks laetav pistikhübriid, mille 1,6-liitrist ottomootorit sisaldava ajami võimsuseks lubatakse 152 hj ning mille sõiduulatuseks lubatakse asulas elektri najal kuni 65 km (WLTP).

Uued Capturid komplekteeritakse kas viie- või kuuekäiguliste manuaalkäigukastidega, lisaks neile on valikus seitsmekäigulised „automaadid“ ja kõik see pakitakse keresse, mis eelkäija omast 110 mm pikem. Pikem kere tähendab teises reas istujate jaoks enamat jalaruumi, võimaldab kasutusele võtta 160 mm ulatuses edasi-tagasi nihutatava tagaistme ja auto pakiruumi mahuks lubatakse tavaseades 536 liitrit. Interjööri panipaikade mahuks on 27-liitrit ja pakiruumis lisab praktilist mõõdet „hoiulaeka“ kahekordne põrand, mille saab vajadusel eemaldada.

Uus mudel annab palju võimalusi isikupärase komplekti koostamiseks, sest tänu üheteistkümnele värvitoonile, neljale kontrasttoonis katusele ja kolmele teemapaketile olevat erinevaid värvikombinatsioone kokku 90! Autode baasvarustusse kuuluvad LED-laternad ja endisest avaramast interjöörist vaatab vastu digitaalne värvide pillerkaar. Digitaalsete näidikuplokkide diagonaalid jäävad sõltuvalt varustusest vahemikku 7,0-10,2 tolli ja keskkonsoolis toetab neid 9,3-tolline infolustisüsteemi ekraan, mille diagonaal olevat tänu püsti paigutusele endisest kaks korda suurem.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi