Uudised

Lamborghini arendab elektriajamiga sedaani

Uut mudelit puudutavates kõlakates mainitakse enam elektriajamiga sedaani, mis jõuaks valmis kujul publiku ette kuue aasta pärast.
Uustulnuk põhineb suuresti Porsche Taycanil ja auto sõiduulatuseks lubatakse ühe laadimisega üle 500 kilomeetri.
Tegu pole esimese alternatiivset jõuallikat omava Lamborghiniga, see au kuulub superautole Siån FKP 37, mille hübriidajam arendab 602 kW/819 hj.

Asjaomaste sõnul on Lamborghinis kohe-kohe rohelist tuld saamas projekt, millest saab jaatava vastuse korral neljas mudeliperekond võitlushärgade järgi nimetatavate sõiduriistade valikus. Tegemist on neljakohalise sedaaniga, mille välimus oleks edasiarendus 2008. aastal näidatud ideeautost Lamborghini Estoque ja tõenäoliselt oleks selle mudeli näol tegu ettevõtte esimese elektriautoga, mis valmiks aastaks 2025.

Kõnealuse neljakohalise GT selgrooks saab ilmselt Porsche Taycani kandmik ja vajadusel laenatakse üht-teist ka tulevase Audi E-tron GT tükkide seast. Elektriajam on seepärastki ootuspärane valik, et vaevalt lepiks tänane Lamborghini ostja millegi säärasega, mis kulutab kiiruse 100 km/h saavutamiseks enam kui kolm sekundit, ent tänu sisepõlemismootoreid kollitavatele piirangutele oleks seda harjunud viisil keerulisem saavutada.

Lamborghini flirtimisele alternatiivsete jõuallikatega viitab ka Frankfurdi autonäitusel esitletud Siån FKP 37, mis on võimsaim tänavalegaalne Lamborghini, olles ühtaegu ka kiireim ja esimene hübriidajamiga superauto ettevõtte ajaloos. Selle mudeli jõuallikaks on Aventadori „järgi aidatud“ 6,5-liitrine V12, mis arendab koos elektrimootoriga 602 kW/819 hj, mis võimaldab kõnealusel mänguasjal saavutada 100 km/h 2,8 sekundiga.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.