Uudised

Tulika Takso võtab kasutusele uued ratastoolitaksod

Teenust hakatakse pakkuma kolme selleks otstarbeks kohandatud Volkswagen Caddy Maxiga, aga kevadeks peaks selliseid autosid olema kokku juba kümmekond.
Tallinnas pakutakse teenust soodustingimustel linlastele, kes kasutavad ratastooli, käimislauda, käimistooli või käru ja kellel puudub nägemine. Teenust saab kasutada Tallinnas või kuni 30 kilomeetri kaugusel linna piirist.
Ratastoolitaksot saab tellida telefonil 6 12 0030 või e-mailil info@tulika.ee, kuulmispuudega inimesed saavad seda teha seda sõnumi teel, saates SMS-i numbrile 53002728.

AS Tulika Takso võtab kasutusele eriettevalmistusega Volkswagen Caddy Maxid, et teenindada kliente, kes kasutavad ajutiselt või püsivalt ratastoole. Tallinnalt viieks aastaks lepingu võitnud ettevõte investeerib selliste taksode soetamisse 400 000 eurot, teenuse pakkumist alustatakse kolme seesuguse autoga ja kevadeks peaks neid olema juba märksa rohkem. “Tallinna linna hanketingimused eeldasid küll kahe ratastoolitakso olemasolu, kuid otsustasime parema teenuse huvides alustada sõite kohe kolme autoga ning suurendame kevadeks nende hulga kümneni,” märkis esitlusel Tulika Takso juhatuse liige Anne Rebane.

Uued ratastoolitaksod ei vaja enam kahepäevast ettetellimist ja neid on võimalik tellida ööpäevaringselt. „Päevasel ajal ei pea sellist taksot enam 48 tundi ette tellima, nagu varem seda teha tuli. Suudame kolme ratastoolitaksoga tagada teenuse hea kättesaadavuse ja kui kellelgi on vaja kindlaks kellaajaks kuhugi jõuda, siis võib ju takso alati igaks juhuks ette tellida. Sellised taksod töötavad nüüd ööpäevaringselt, ent öisteks sõitudeks väljaspool ajavahemikku 07.00-20.00 tuleks need samuti ette tellida. Lisaks linlastele hakkame teenindama ka turiste, kes sellist teenust vajavad,” lisas Anne Rebane.

Uued ratastoolitaksod on varustatud kaldteega ja nende põhi on maapinnale pisut lähemal. Ratastooli kasutaja saab siseneda taksosse tagumisest uksest mööda kaldteed ja sõidu ajal istutakse oma ratastoolis. “Taksojuht kinnitab ratastooli külge turvavöö ja sõidutab kliendi seejärel tooliga autosse. Autos kinnitatakse ratastooli külge turvavööd, mis viimast sõidu ajal paigal hoiavad ning seejärel kinnitatakse ka reisija turvavöö,” kirjeldas Rebane uude taksosse sisenemist. Lisaks läbivad kõik selliste taksode juhid eelnevalt põhjalikud koolitused, mis puudutavad esmaabi, turvanõudeid ning puutega inimeste transpordi eripärasid.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Volkswagen Multivan 6.1

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaasajastatud klassika, millega on mõnus sõita ja millele ei saa avaruse ega kasutusmugavuse osas vastu ükski seitsmekohaline linnamaastur. Kes ei usu võib proovida suunata viimase kolmandasse ritta mõnda teismelist ritva, kellel jalanumber 47 ja lisaks kooliasjadele kaasas veel trennikott.