Uudised

Kõigi aegade vingeimat Yarist näeb jaanuaris

Uut prototüüpi esitletakse Tokyo autonäitusel, mis avatakse 11. jaanuaril.
Tõenäoliselt on tegu nelikveolise autoga, mis tuleb ilmselt ka tunduvalt võimsam kui varasem adrenaliinipomm, mille mudelinimeks oli Yaris GRMN.
Hiljuti proovis prototüüpi ka Akio Toyoda, kes andis projektile oma heakskiidu.

Toyota lubab jaanuari alguses näidata kõigi aegade võimsaimat Yarist, mida plaanitakse toota märksa suuremas seerias kui eelmist taskuraketti, mille mudelinimeks oli Yaris GRMN. Algselt plaaniti prototüüpi näidata autoralli MM-võistluste viimasel etapil Austraalias, aga ürituse mitte toimumise tõttu lükati esitlus edasi ja nüüd leiab see aset kodusel Tokyo autonäitusel, mis avatakse 11. jaanuaril.

Toyota GR Supra järel on tegu juba teise Gazoo Racing värvides turule toodava tänavaautoga ja koos esimeste piltidega avalikustatud mudelikood GR-4 vihjab võimalusele, et uustulnukas on nelikveoline. Toyota on öelnud, auto arendamise juures on kasutatud MM-karussellis omandatud teadmisi ning nüüd olevat projektil ka Akio Toyoda enda õnnistus (rooli taga kasutab mees varjunime Morizo), kes hiljuti samuti prototüübiga sõita sai.

Nelikveo võimalusele vihjab ka auto kujundus, milles püüavad esmalt pilku laiaks venitatud tagumised tiivakaared, mis viitavad tavaversioonidest märksa laiemale rööpmele. Mis pole ka üllatav, sest tõenäoliselt on uue „gee-err-nelja“ näol ühtlasi tegu Toyota WRC-auto registreerimiseks vajaliku „toorikuga“, millel hakkab põhinema Toyota järgmine WRC auto. Enam ei ole jäänud kaua oodata, selgus on käes vähem kui nelja nädala pärast.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.