Uudised

Meie aasta auto tiitlivõitja valitakse enam kui kolmekümne nominendi seast

What Car? avaldas kanditaatide nimekirja, mille hulgast valitakse meie Aasta Auto 2020 ja alamkategooriate võitjad.
Auhinnad antakse välja kahekümneseitsmes kategoorias ja sellel aastal võetakse kasutusele kolm uut alamkategooriat, et paremini „lahterdada“ suurt hulka uusi linnamaastureid.
Tulemused selguvad teisipäeval, ehk 14. jaanuaril.

What Car? avalikustas 31. nominenti, mille hulgast valitakse väljaande Aasta Auto 2020 ja alamkategooriate võitjad. Tiitlid hõigatakse maha 14. jaanuaril toimuval tseremoonial ja konkursil saavad osaleda sõidukid, mille turule tulekust on möödas vähem kui 12 kuud (tseremoonia toimumise ajaks peab olema võimalik vähemasti eeltellimuste vormistamise võimalus).

Mulluse „peavõidu“ viis koju Kia e-Niro, millest sai esimene elektriauto, mida on nii kõrge tiitliga tunnustatud. Mis on ühtlasi märk elektriautode algavast pealetungist, mille tarvis on tänavusel konkursil uued alamkategooriad, nagu ka eri suuruses linnamaasturite lahterdamiseks. Sellel aastal on lisandunud kolm uut alamklassi ja kokku hinnatakse sõidukeid kogunisti kahekümne seitsmes kategoorias.

Meeldetuletuseks: Eesti tänavune aasta auto on Mazda 3, mille sõiduproov on leitav meie veebilehel ning tänasest on teil vähem kui nädal, et naabritega meie tiitlivõitja osas panuseid teha. Kas ja kuidas klapib see brittide arvamusega, näeb juba teisipäeval, ehk 14. jaanuaril. Kannatamatud leiavad lisamaterjali aadressilt whatcarawards.com ja otse loomulikult toome tulemused ära ka meie veebilehel. Nominendid on aga järgmised:

· Audi E-tron

· Audi Q3 Sportback

· Audi Q8

· BMW 1. seeria

· BMW 3. seeria universaal

· BMW 8. seeria

· BMW X7

· Ford Puma

· Kia Soul EV

· Mazda 3

· Mazda CX-30

· Mercedes-Benz CLA

· Mercedes-Benz EQC

· MG HS

· MG ZS EV

· Nissan Juke

· Peugeot 208

· Polestar 1

· Porsche 911

· Porsche Cayenne Coupé

· Range Rover Evoque

· Renault Clio

· Seat Mii Electric

· Škoda Scala

· Škoda Kamiq

· Tesla Model 3

· Toyota Corolla

· Toyota RAV4

· Toyota GR Supra

· Volkswagen T-Cross

· Volvo V60

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Mercedes-Benz GLB

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Suure Saksa kolmiku hulgast pärinevate rivaalide taustal sooduspakkumisena näiv uustulnukas, mis panustab ruumikusele ja praktilisusele ning teeb seda kaubamärgile väärilisel moel.