Uudised

Milline uustulnukas on teistest turvalisem?

Euro NCAP turvatestides osales möödunud aastal 55 uut mudelit.
Osalenute hulgas pälvis kõrgeima tunnustuse 41 autot, mis on kõigi aegade parim tulemus.
Tootjatest oli edukaim Tesla, tulles võitjaks kolmes kategoorias.

Euro NCAP tegi kokkuvõtte mullustest turvatestidest, mis tõid kaasa uue rekordi. Nimelt osales eelmisel aastal testides 55 mudelit, millest saavutas viie tärni väärilise tulemuse tervelt 41 masinat, mis on kõigi aegade parim tulemus. Priimuste hulgas oli omaette klassist aga Mercedes-Benz CLA tulemus, sest A-klassi sugulane saavutas üle üheksakümne protsenti küündiva tulemuse nii täiskasvanute kui ka laste ja jalakäijate turvalisuse osas (täpsemalt 96, 91 ja 91%, elektroonilisi „abimehi“ hinnati 75 protsendiga).

Parimaks suureks pereautoks valiti koos BMW 3. seeriaga Tesla Model 3, mis tuli esikohale ka nn roheliste autode arvestuses, mida jõustavad hübriidajamid või elektrimootorid. Lisaks kuulus Teslale esikoht veel suurte linnamaasturite hulgas, kus osutus kõige turvalisemaks valikuks Model X. Väiksemate linnamaasturite hulgas oli teistest turvalisem Subaru Forester, millele järgnesid Mazda CX-30 ja Volkswagen T-Cross, kompaktautode hulgas olid aga konkurentidest üle Audi A1, Renault Clio ja Ford Puma.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.