Uudised

Elektriajamiga Ferrari, järgmine Seat Leon ja uus Kia Sorento

Elektriajamiga Ferrari peaks jõudma müüki 2025. aastal.
Uue põlvkonna Seat Leoni esitletakse täna õhtul, uustulnuka polstril saab niheleda Genfi autonäitusel ja kohalikesse esindustesse peaks Leon jõudma hiljemalt maikuus.
Uut Kia Sorentot näidatakse samuti Genfis ja esimesed autod peaksid jõudma Eestisse juunis.

Mängime spioone, ehk toome teieni kolm internetti jõudnud kõlakat, mis reaalsemad kui tavapärane keelepeks. Jututulva avab veebi lekkinud visand elektriajamiga Ferrarist, mis peaks jõudma müüki viie aasta pärast. Kavandi kohaselt peaks olema tegu kahekohalise või 2+2 skeemis istmetega suure kupeega, millel on pikk esiosa ning lühikesed rataste ees olevad ülendid. Midagi sellist, nagu on avapildil olev kollases kuues Ferrari 812 Superfast.

Autost saaks Porsche Taycani, järgmise Tesla Roadsteri ja teiste seesuguste sõidukite konkurent ning usutavasti tuleb see nelikveoline, sest patendiameti visandil on näha neli elektrimootorit, ehk üks iga ratta jaoks. Rohkem pole „patareitoitel“ Ferrari kohta midagi teada, peale selle, et tõenäoliselt laenab kõnealune mudel üsna palju komponente 1000 hj arendavalt pistikhübriidilt SF90 Stradale, mis seob ühte neljaliitrise V8 ja kolm elektrimootorit.

Järgmisena tilkusid sotsiaalmeediasse aga mõned fotod uuest Leonist, mille näol olevat Seati kodakondsete sõnul tegemist suurima arenguhüppega mudeli ajaloos. Nende piltide põhjal on Ford Focuse rivaali juures kasutatud sarnaseid kujundusvõtteid, mida on meile varem näidatud Tarraco ja El-Borni nimelistel „lõuenditel“. Uut Leoni esitletakse täna, ehk 28. jaanuari õhtul ja laiem avalikkus saab seda oma käega katsuda Genfi autonäitusel.

Sellel pildil on aga uus Kia Sorento, mida esitletakse valitud seltskonnale 17. veebruaril ning laiem avalikkus näeb autot Genfi autonäitusel. Uue põlvkonna esindajad hakkavad kasutama viimase Hyundai Santa Fe komponente, kallima otsa esindajad saavad enestele ka nelikveo ja muude jõuallikate kõrval võetakse kasutusele laetavad pistikhübriidajamid, mis jõuavad „väikese laulurahva“ maale ehk aasta lõpupoole.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi