Uudised

Subaru panustab elektrile

Aastaks 2030 peavad müüdud Subarute hulgast moodustama 40% elektri- ja hübriidajamitega sõidukid.
Aastaks 2050 soovitakse süsinikheitmete kogust vähendada vaid kümnele protsendile sellest kogusest, mida paiskas aastatoodang õhku kümne aasta eest.
Eeloleva kümnendi esimeses pooles peaks ühel või teisel viisil elektriga flirtivad ajamid jõudma kõigi Subarute mootorivalikutesse.

Hiljutisel meediaüritusel tuli see Jaapani päritolu autotootja avalikkuse ette plaaniga, mille kohaselt peaks eeloleva kümnendi lõpuks olema 40% müüdud Subarutest kas elektri- või hübriidajamitega. Kaugemas perspektiiviks on võetud aga eesmärgiks, et aastal 2050 oleks õhku paisatav süsinikheitmete kogus 90% väiksem sellest, mida müüdud Subarud kümne aasta eest pilvede alla laiali laotasid.

Ehk nägemiseni bokserid ja tere tulemast patareid, ehkki väljaöeldusse süüvides ei kao esimesed veel ilmselt niipea. Vihjeid, millised hakkavad välja nägema Subaru elektriautod, on jagatud vaid näpuotsaga ning esimesena meenub mullu Genfi autonäitusele toodud ideeauto Subaru Viziv Adrenaline, mis saab tõenäoliselt järgmise XV aluseks ja mille kerepaneelida alt võib leida ka mõne alternatiivse jõuallika.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Subaru Levorg

What Car? Says Hinnatud 3-ga 5-st

Subaru Levorg on väga hea juhitavusega universaal, millel on lisaks praktilisele olemusele ette näidata ka meie muutlike ilmaoludega hästi kokku passiv nelikvedu.