Uudised

Uue Kia Sorento pildid kogu hiilguses

Neljanda põlvkonna Kia Sorentot hakatakse pakkuma kas esi- või nelikveolise linnamaasturina.
Täpsemad tehnilised parameetrid avaldatakse kolmandal märtsil, ent uustulnukat lubatakse hakata pakkuma ka hübriidajamiga.
Esimesed uue põlvkonna autod jõuavad Eestisse juunis.

Kia paiskas täna internetti peotäie pilte neljanda põlvkonna Sorentost, mida saab lähemalt uudistada peagi algaval Genfi autonäitusel. Kolmandal märtsil esitletavat linnamaasturit saab soetada kas esi- või nelikveolise autona ja esimest korda ilmub valikusse veel hübriidajamiga teisend, mida hakatakse pakkuma vaid nelikveolisena. Auto kujunduses on pruugitud sarnaseid võtteid, mis tuttavad Põhja-Ameerika turul pakutava Telluride arsenalist, mis annab ühtlasi hea vihje, millisele turule uus Sorento esmajärjekorras suunatud on.

Uustulnuka telgede vahe on eelkäija omast 35 mm pikem ja lühemad ülendid annavad koos esiteljest tahapoole nihutatud A-piilariga autole endisest tuntavalt sihvakama ilme. Kere olevat kõigi parameetrite osas vanema venna omast pisut suurem ja kõige enam võidavad ruumikuses teises reas istujad. Täpsemaid tehnilisi parameetreid hoitakse veel esitluse heaks, ent nägusa interjööri juures näikse üheks inspiratsiooniallikaks olevat Mercedese nn laiekraan-lahendus ja otse loomulikult hakkavad valikusse kuuluma ka seitsmekohalised versioonid.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Kia xCeed

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Selle auto korral on põhiargumendiks praegu nii popp „kupeelaadne välimus“, mis teeb xCeedi võrreldavast baasmudelist hoomatavalt kallimaks, aga sõiduomadused pole kõrgema kliirensi ja raskuskeskme tõttu kannatada saanud ja praktiline pool on linnamaasturi laadset ilmet omaval vennal ehk paremgi.