Uudised

Volvo S90 ja V90 tegid läbi kerge uuenduskuuri

Uuendatud mudelite juures on suurimaks uudiseks kerghübriidajamid, mis olevat sarnasest tavaversioonist 15% ökonoomsemad.
Volvo kinnitusel on uued kerghübriidajamid saadaval kõigis järgmiseks mudeliaastaks pakutavates mudeliseeriates.
Uuendatud S90 ja V90 Cross Country peaksid jõudma Eestisse eeloleval suvel.

Volvo tutvustas uuendatud mudeleid S90 ja V90/V90 Cross Country, mis peaksid Eestisse jõudma eeloleva suve keskpaigas, aga ühe erandiga, sest universaali V90 ei kavatseta meie mudelivalikus enam pakkuda. Väliselt on uuemate versioonide visiitkaardiks muudetud põrkerauad, uued udutuled ja muudetud kujundusega tagatuled, mida toetab täienenud värvi- ja veljevalik, mis suurendab meelepäraste komplektide koostamise võimalusi. Ent hoopis olulisemad täiendused on peidus kerepaneelide all, mis peaks võimaldama saavutada tuntavat säästu masinate joomakommetelt.

Siinkohal käib jutt nn pehmetest hübriididest ehk kerghübriidajamitest, mida esitleti mullu linnamaasturitel XC60 ja XC90 ning mis on nüüd ka ettevõtte lipulaevade valikus. Säärased mootorgeneraatoriga autod võimaldavat kütusekulus umbes 15% kokku hoida ja sellised ajamid tulevad valikusse kõigi järgmise mudeliaasta mudeliperekondades, ehk teisisõnu saavad seesugused ajamid endile ka 60. seeria autod ja XC40. Kerghübriidajamiga varustatud V90 CC on ka esimene osaliselt „elektrifitseeritud“ versioon „kõrgema astumisega“ Cross Country’te ajaloos.

Viimati uuenduskuuri läbinuil on lisaks ette näidata värskema olekuga interjöör ja uue tulijana on nüüd valikus ka Bowers & Wilkinsi’i helisüsteem. Praegu leviva viiruspaanika taustal on ilmselt kasulik teada, et soovi korral saab mudelid S90 ja V90 Cross Country varustada interjööri õhupuhastussüsteemiga, mis võimaldab õhus heljuva tolmu ja muud osakesed mõne minutiga kinni nabida. Uut helisüsteemi ja Hiina turu nõudmisel juurutatud õhupuhastussüsteemi pakutakse samuti järgmise mudeliaasta masinatele.

Kõigis kuue- või üheksakümnenda seeria autodes on nüüdsest teises reas kaks USB-C laadimispesa ja lõviosale neile masinatest pakutakse ka juhtmevaba laadimisalust, mida näidati esmalt linnamaasturite pesamunas XC40. Nimetatud seeriatesse kuuluvatele autodele saab nüüd tellida ka sarnase villaseguse polstrimaterjaliga kaetud istmeid, mida näidati esmalt mullu uuenduskuuri läbinud linnamaasturis XC90. Punikute lahti riietamine ei näi enam moes olevat, sest tippvarustuste korral saab autodele tellida ka nn nahavaba interjööri.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi