Uudised

Alexela varustas oma suurima tankla Eesti tegusaima kiirlaadijaga

Võimsam kiirlaadija võimaldab lisada moodsale elektriautole 100 km läbimiseks vajaliku energiahulga vaid viie minuti jooksul.
Tartu maantee ääres Paia ristis asuv Alexela tankla on varustatud nüüd kahe elektriautode laadimispunktiga (160 ja 50 kW).
Ühe kiirlaadijaga varustatud Alexela tankla leiab ka pealinnast ja selle aadressiks on Peterburi tee 77.

AutorFotod: Silver Raidla

Alexela avas täna oma suurimas tanklas kaks elektriautode laadimispunkti, milles saab kasutada kas ultrakiiret (160 kW) või tagasihoidlikumat laadijat (50 kW). Laadimispunktid asuvad Tartu maantee veeres Paia ristmikul ja tegu on juba teise niisuguse Alexela tanklaga, sest novembris varustas ettevõte laadimispunktiga ka ühe pealinnas asuva tankla, mis asub aadressil Peterburi tee 77.

“Meie eesmärgiks on jätkata tulevikukütuste tanklataristu arendamisega vastavalt Euroopa üldisele suunale,“ ütles AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson laadimispunkti avades (pildil vasakult kolmas). „Oleme andnud hoo gaasiliste kütuste arengule Eestis ning see hoog vaid kiireneb. Täna astume suunanäitajana ühe olulise sammu ka elektriautode tankimistaristu kiirema arengu nimel,“ lisas Adamson. 

Alexela on Eesti päritolu ettevõte, mis tegutseb peamiselt energeetika vallas. Alexela tooteportfelli kuuluvad elekter, maagaas, ballooni- ja mahutigaas ning tanklate vahendusel ka autokütused. Tanklaid on Alexelal üle Eesti kokku 105 ja lisaks neile on avatud veel 35 nn mugavuspoodi. Ettevõtte palgal on Eestis üle 1000 inimese ja lisaks toetatakse ka mitmeid kultuuri- ja spordiorganisatsioone.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.