Uudised

Uus BMW M2 tuleb kahe aasta pärast

Tegu saab olema praeguse versiooni (M2 CS) edasi arendatud kordustrükiga, ehk tagaveolise kupeega, mida veab edasi kahe turbokompressoriga varustatud kolmeliitrine R6.
Usutavasti on uue mänguasja maksimaalne võimsus tavaseades suurem kui tänasel M2 Competitionil, et jagu saada põhirivaalist, millel nimeks Mercedes-AMG A45 S.
Teise põlvkonna esindajat võidakse hakata elutsükli keskpaigast pakkuma ka nn pehme- ehk poolhübriidina.

Asjaomaste sõnul sai hiljaaegu BMW juhtkonna käest loa projektiga jätkamiseks teise põlvkonna M2 (G87), mis peaks müügile jõudma ülejärgmisel aastal. Tegu on tagaveolise kupeega, mille jõuallikaks saab olema pisut tagasihoidlikumas seades seesama kolmeliitrine R6 (S58), mis nurrub juba mudelite X3 M ja X4 M mootoriruumides ning mis peab hakkama liigutama ka uut „emm-kolme“ ja „emm-nelja.“

Enamgi veel, sest uus M2 olevat vaid esmaseks visiitkaardiks kompaktsete „taskurakettide“ kolmikust, sest kuulu järgi järgnevat sellele veidi hiljem nelikveoline M2 Gran Coupé koos esimese seeria najal arendatava M. versiooniga. Kõigi kolme maksimaalne võimsus saab olema enam kui 400 hj, ent lähtuvalt erinevatest platvormidest saab kuue silindriga ottomootori endale vaid M2.

Asi selles, et järgmine M2 põhineb uue põlvkonna 2. seeria kupeel, mille platvorm võimaldab kasutada pikiasetuses jõuallikaid, sellel kui 2. seeria Gran Coupé on loodud ristiasendis mootoritega, ehk esiveoliste platvormile. Järgmine M2 saab olema praegu müügil olevate mudelite BMW Z4 ja Toyota GR Supra lähisugulane ning usutavasti arendab selle kolmeliitrine R6 kahe turbokompressori najal vähemalt 426 hj, et olla üle rivaalist Mercedes-AMG A45 S.

Teisisõnu tähendab see, et uus M2 tuleb tavaseades võimsam kui sarnase mootoriga varustatud praegune M2 Competition (piltidel M2 CS), mis lubab arvata, et 100 km/h saavutatakse nobedamalt kui neli sekundit. BMW nägemuses saab uuest „emm-kahest“ kõige toorem, lihtsakoelisem ja nauditavam adrenaliinipomm ning seepärast ei planeerita sellele ka nelikvedu, ent elutsükli keskelt võidakse seda hakata pakkuma koos mootorgeneraatoriga, ehk nn pehme hübriidina.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.