Uudised

Suured neerud ja neljas Kia Sorento

Uue BMW 4. seeria esiosa sarnaneb ideeauto Concept i4 sihverplaadiga (fotod galeriis) ja profiilis meenutab aasta lõpus esitletav uustulnukas olemasolevat 8. seeriat.
Neljanda põlvkonna Kia Sorento pidi jõudma Eestisse jaanipäevaks, ent viirusepuhangu tõttu on loomulik, kui see nüüd mõnevõrra edasi lükkub.
Sorento tuuakse turule diiselmootori (202 hj) ja hübriidajamiga (230 hj), veidi hiljem järgneb laetava hübriidajamiga (261 hj) nelikveoline.

BMW uueks kujundusliiniks näib olevat publiku šokeerimine aina enam üle paisutatud iluvõredega ja kui uue 4. seeria ainelist ideeautot Concept i4 vaadates hõõgus hinges väike lootus, et „ehk on tegemist naljaga?“, siis pildile püütud prototüüp kinnitab, et „baierlastel“ oli sellega tõsi taga. Nürburgringi lähedal tehtud pildid sedastavad, et teise põlvkonna BMW 4. seeria kupee saab endale suuremad „neerud“ kui ükski varasem 3. seeriaga seotud mudel ja külgvaates on auto profiil selges suguluses tänase 8. seeriaga. Aasta lõpus esitletav 4. seeria saab enesele 3. seerialt tuttavad kahe- ja kolmeliitrised jõuallikad ning uustulnuka alus toetab lisaks tagaveole ka nelikvedu, ent õhkvedrustus ja tagarataste juhtimine jäävad suuremate/kallimate vendade pärusmaaks.

Kia paiskas veebi pildid uuest Sorentost, mille välimus meenutab Atlandi ookeani taga pakutavat Telluridi, mis annab vihje, millist kanti nähakse Škoda Kodiaqi uue rivaali põhituruna. Uuele alusele ehitatud Sorentol on ette näidata eelkäijast 35 mm pikem telgede vahe ning kuigi uuema versiooni kere on vaid 10 mm pikem, olevat teises reas tänu ruumisäästlikele lahendustele varasemast enam ruumi. Armatuurlaual olev 8,0-tolline infolustisüsteemi ekraan on põhivarustuses, lisaks esiveolistele on valikus veel nelikveolised versioonid ja otse loomulikult saab nii suurt linnamaasturit seitsmekohalisena. Mudelit esitletakse 2,2-liitrise diiselmootori (202 hj) ja hübriidajamiga (230 hj), mis koondab 1,6-liitrit ottomootorit ja elektrimootorit. Laetava hübriidajamiga (261 hj) nelikveoline järgneb veidi hiljem.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.