Uudised

Hyundai viimistleb uut kuumpära

Saksamaal jäi kaamerate ette Hyundai i20 N, mis peaks jõudma müüki hiljemalt uue aasta alguses.
Ford Fiesta ST ja Volkswagen Polo GTI rivaal põhineb Hyundai „ii-kahekümne“ uuel põlvkonnal, mis on käesolevast kuust ka Eestis olemas.
Lisaks mudelile i20 N peaks jõudma müügisaalidesse veel üks reipama astumisega linnamaasturile sarnanev sõiduk, ehk Hyundai Kona N-versioon.

Käesoleva aasta lõpus või hiljemalt järgmise „hooaja“ alguses peaks saama Hyundai ulakamat sorti autosid koondav N-seeria täiendatud, sest lisaks käredamale Kona versioonile peaks esindustesse jõudma ka Ford Fiesta rivaalist i20 N, mille prototüüp nüüdsama Saksamaal pildile püüti. Viimasest masinast rääkides on isegi hoolimata maskeeringust näha, et uue tulija esi- ja tagaosa kujundus on baasmudelist üksjagu erinev ning auto valuvelgede välimus on inspireeritud olemasoleva „ii-kolmkümmend-enni“ jalavarjude kujundusest.

Uue kuumpära mootorite osas on kõlakad eri meelt, sest kui üks leer pakub, et mootoriks saab mudeli i30 N tagasihoidlikumas seades jõuallikas, usub vastaspool, et reaalsem kandidaat on 1,6 liitrine T-GDi nimeline jõujaam, millel võimsuseks 176 hj. Viimasel juhul kasvatataks võimsus vähemalt 200 hobujõuni, et i20 N saaks vastu astuda enda põhirivaalidele, milleks on Ford Fiesta ST ja Volkswagen Polo GTI. Sõiduomadustes ei tule ilmselt pettuda, sest autot arendab Nürburgringil sama meeskond, kelle „sulest“ pärineb ka lõbus i30 N.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Hyundai Ioniq Hybrid, Electric ja Plug-In

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

See mudeliperekond on teretulnud alternatiiv turul saadaolevatele „rohelistele“ autodele, jäädes meelde kvaliteetselt koostatud nägusa interjööri ja madalate jooksutuskulude poolest.