Uudised

Järgmine Mustang tuleb nelikveo ja hübriidajamiga

Mudelikoodi S650 kandvat seitsmendat põlvkonda esitletakse 2022. aastal.
Kõlakate kohaselt saab uus Mustang endale nii hübriidajamid kui ka nelikveo, mille korral jõustavad auto esirattaid elektrimootorid.
Siiapoole Atlandi ookeani võivad jõuda vaid hübriidajamiga autod, sest V8 ei pruugi üksinda piisavalt puhtalt põletada ja väiksemate mootorite tulevik on veel ebaselge.

Fordi lubaduste kohaselt peaks ettevõtte mudelivalikus olema kahe aasta pärast 18 autot, mis flirdivad ühel või teisel viisil elektrienergiaga. Jutt käib kas pool- või täishübriidajamiga sõidukitest, mille hulka on nüüd arvatud isegi järgmine Ford Mustang, mida plaanitakse esitleda 2022. aastal. Uue põlvkonna esindaja – mudelikoodiga S650 – asendab 2015. aastal esitletud kuuenda põlvkonna (S550) „poniauto,“ mis oli mudeli ajaloos esimene omasuguste seas, mis pandi ametlikult müüki mõlemal pool Atlandit ja mida pakutakse ka parempoolse rooliga. „Vanas Maailmas“ on tänaseks kaubaks läinud juba enam kui 55 000 kuuenda põlvkonna autot, mida on rohkem kui ühegi varasema mudeli korral ja sestap usutakse, et Ford jätkab tänaste Mustangite järeltulijaga sarnastel tingimustel.

Varasemate plaanide kohaselt oleks Mustang pidanud omale hübriidajami saama juba käesoleval aastal, ent sellest nihkus järjekorras mööda „Mustangist inspireeritud“ elektriauto Mach-E, mis peaks jõudma klientideni veel selle aastanumbri sees. Nüüd on aga fookus taas õigel Mustangil ja kolme aasta tagusest patenditaotlusest lähtub, et uue põlvkonna esindaja võidakse varustada lisaks „vee-kaheksale“ veel kahe elektrimootoriga, mis varustavad esirattaid momendiga juhul, kui tagarattad pidamist kaotades tühja löövad. Sarnast lahendust kasutab ka näiteks Ford Explorer Hybrid ja hübriidajamiga Mustang võib olla ainus seitsmenda põlvkonna esindaja, mis siinpool „Suurt Lompi“ müüki tuuakse, sest tavapärane V8 ei pruugi olla Euroopa jaoks enam piisavalt keskkonnasõbralik.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Ford Focus

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Neljanda põlvkonna Ford Focus eristub konkurentidest hea juhitavuse poolest, olles jätkuvasti parim valik nõudlikule juhile, kuid võimaldab ka mugavat sõitu ja pakub mõistlikku praktilisust.