Uudised

Toyota jõudis olulise verstapostini

Toyota poolt on 23. aasta vältel antud klientidele üle 15. miljonit hübriidajamitega autot.
Euroopas müüdud Lexuste ja Toyotade hulgast moodustavad selliste ajamitega autod 52% ja Balti riikides veidi vähem, ehk täpsemalt 47%.
Viie aasta pärast peaks kontserni mudelivalikus olema 40 alternatiivsete jõuallikatega masinat, mille hulka kuuluvad ka 10 elektriautot.

Toyota alustas esimese Priusega hübriidajamite pakkumist 23. aastat tagasi ja hiljaaegu jõuti muljet avaldava verstapostini, ehk tänaseks on maailmas kaubaks läinud juba 15. miljonit selliste ajamitega sõidukit. Euroopasse on neid ostetud 2,3 miljonit ja praegu on juba enam kui pooltel siinpool Atlandi ookeani müüdud Lexustel ja Toyotadel jõuallikad, mis ühel või teisel viisil elektriga „mängivad.“ Aastate jooksul on lisandunud 19. selliste ajamitega mudelit ja viie aasta pärast peaks neid olema juba 40, mille hulgas on ka kümmekond elektriajamiga autot.

Hübriidajamitega autode osakaal moodustab Euroopa müügitulemustest 52% ja sarnast trendi näeb ka Balti riikides, kus omavad selliseid jõuallikaid 47% müüdud autodest. Toyota arvutuste kohaselt on need 15. miljonit masinat säästnud meid sajakahekümnest miljonist tonnist heitmetest ja tänu seesuguste ajamitega autode kasvavale populaarsusele on Toyotale jõukohane ka Euroopa Liidu seatud eesmärk, mille kohaselt peaks olema alates käesolevast aastast uute sõiduautode poolt õhku paisatav süsinikdioksiidi keskmine kogus 95 grammi ühe kilomeetri kohta.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.