Uudised

BMW 4. seeria jõuab Eestisse oktoobris

Teise põlvkonna 4. seeria tuuakse turule viie versioonina, kaks kuue silindriga diiselmootorit lisanduvad järgmise aasta märtsis.
Esialgu on võimsaimaks versiooniks poolhübriidist nelikveoline BMW M440i xDrive Coupé, mis arendab 275 kW/375 hj ja saavutab 100 km/h 4,5 sekundiga.
Uued kupeed lähevad tootmisse septembris ja peaks jõudma Eestisse oktoobris või novembri alguses.

BMW esitles teise põlvkonna neljanda seeria kupeed, mis pannakse koosteliinile septembris ja peaks jõudma Eestisse oktoobris või hiljemalt novembri alguses. Uute kaheukseliste välimus erineb kolmanda seeria sedaanidest rohkem kui eelkäijate korral ja auto esiosas domineerivad kõigi vanameelsete õuduseks hiigelsuured vertikaalsed „neerud,“ mille tulekule vihjas juba varem näidatud ideeauto ning mille realiseerumist uskuda ei soovitud.

BMW kujunduspealiku Domagoj Dukeci sõnul on selline lahendus inspireeritud vanemate BMW sõiduautode sihverplaatidest ja tootja on kindel, et hoolimata vastakatest arvamustest võtab turg kõnealuse lahenduse hästi vastu, sest niisugune esiosa muudab uue neljanda seeria hõlpsamini äratuntavaks. „Me ei saa kõigile meeldida, aga 4. seeria tuleb BMW eksootilisemalt poolelt ja sestap peab see olema väljendusrikka välimusega.“

Neljanda seeria kupee tuuakse turule viie versioonina ja enne puhtatõulist M. seeria autot on võimsaimaks BMW M440i xDrive Coupé, mille kolmeliitrine bensiinitoidune R6 arendab 275 kW/375 hj. Selline versioon saavutab 100 km/h 4,5 sekundiga ja auto keskmiseks kütusekuluks lubatakse 6,8-7,1 l/100 km. Lisaks tuleb valikusse veel kaks kuue silindriga diiselmootorit – alates märtsist 2021 -, ülejäänud on aga nelja silindriga jõuallikad.

Viimastest põletavad bensiini tagaveolisi masinaid jõustavad 420i (135 kW/184 hj) ja 430i (190 kW/258 hj) ning lisaks neile kaheliitristele on valikus veel üks sama töömahuga diiselmootor (140 kW/190 hj), mille võib leida kas taga- või nelikveolisest kupeest (420d ja 420d xDrive). Kõigi versioonide käigukastiks on kaheksakäiguline automaatkäigukast ja nii M440i kui ka mõlemad diiselmootorid on lisaks veel mootorgeneraatoriga poolhübriidid.

Uus 4. seeria kupee olevat ideaalse kaalujaotusega, selle tagumine telg on 3. seeria sedaanist 23 mm laiem ja auto raskuskese sedaankerega vennast 21 mm madalamal. Lisavarustuse hulgas hakatakse pakkuma nii sportlikumaid käigukaste kui ka juhitavaid amortisaatoreid, madalamat vedrustust ja lukustuvat tagadiferentsiaali ning järgmisel aastal täieneb koos uute jõuallikatega ka nelikveoliste versioonide valik.

Juhile suunatud interjööris on armatuurlaual 10,25-tollise diagonaaliga lustikummuti ekraan ja soovi korral võib seda täiendada digitaalse näidikutepaneeliga, mille diagonaaliks on 12,3-tolli. Standardvarustuses on ka müra summutav esiklaas ja kolme tsooniga automaatne kliimaseade ning BMW lubab suurt arenguhüpet juhiabisüsteemide ja kasutaja elu mõnusamaks muutvate rakenduste vallas.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.