Uudised

Peugeot 308 uueneb

• Peugeot 308 ja 308 SW teevad läbi kerge uuenduskuuri, mis rohkem varustuse kui rauapõhine.
• Mootorivalikusse jäävad kolme silindriga ottomootorid ja nelja silindriga „õlipõletajad,“ võimsamate jõuallikate korral on lisaks kuuekäigulisele käsikastile valikus ka kaheksakäiguline „automaat.“
• Hinnakiri lubatakse avaldada lähipäevil ja kiiremad tellijad peaksid oma autod kätte saama augustis.

Kuue aasta eest Euroopa Aasta Autoks valitud Peugeot 308 teeb läbi kerge uuenduskuuri, kiiremad tellijad peaksid saama oma autod kätte enne kooliaasta algust ja enamik muudatustest on varustuse, mitte rauapõhised. Värskenduskuuri läbinud autodest võib leida digitaalse näidikupaneeli ja lisaks mitmetele varustuspakettidele meelitatakse ostjat ühe uue värvitooni – piltidel olev sinine värv, millel nimeks Vertigo Blue – ning uute valuvelgedega. Varustustasemeid on kolm ja nende täiendamiseks pakutakse mitmeid lisapakette.

Mootorivalikusse kuuluvad kaks 1,2-liitrist kolme silindriga ottomootorit (110 ja 130 hj) ning teist sama palju diiselmootoreid (100 ja 130 hj), millel töömahuks 1,5-liitrit ning silindreid ühe võrra enam. Autosid pakutakse kuuekäigulise manuaalkäigukastiga, 130 hj arendavate jõujaamade korral on valikus ka kaheksakäiguline automaatkäigukast. Lisaks nimetatutele jääb vähemasti esiti alles ka erimudelina pakutav 308 GTi, mida jõustab 1,6-liitrine nelja silindriga ottomootor, millel võimsust iseloomustavateks näitajateks 263 hj ja 340 Nm.

Uuendatud mudelit hakatakse pakkuma kolmes varustuses – Active, Allure ja GT – ning baasvarustuses autodes on lisaks lustikummutile veel kahe tsooniga kliimaseade ja parkimisandurid. Järgmine varustus lisab laiendatud ohutusvarustuse ning kolmandas tasemes lisanduvad mitmed sportlikud aksessuaarid. Tippvarustuses autodele saab soetada veel nn Musta-paketi, millega kaasnevad 18-tollised valuveljed, mattmustaks tuisatud iluvõre koos sama karva aknaraamide, suuna- ja udutulede ümbriste ning katusereelingutega (universaalidel).

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Peugeot 2008

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Teravaima juhitavuse, nelikveo või odavama hinna otsinguil tuleb konkurentide poole vaadata, aga 2008 trumpideks on omanäoline interjöör - mida ülejäänutega segamini ei aja - ning vaikne vedrustus, mis tagab väga hea sõidumugavuse ka konarlikel teedel.

Kasutatud auto testid

Peugeot 307 (01-07)