Uudised

MINI valmistab ette kahte uut linnamaasturit

• Elektriajamiga versiooni hakatakse koostama 2022. aastal avatavas Zhangjiagangi tehases, milles saab tööd kuni 3000 inimest.
• Lisaks olevat laual ka senistest MINI linnamaastureist suurem ja kallim sisepõlemismootoriga versioon, mille suurus vastab BMW linnamaasturile X3.
• Linnamaasturite kõrval töötatakse praegu välja ka neljanda põlvkonna MINI luukpära, mis peaks jõudma esindustesse 2022. aasta lõpus.

BMW arendab uut moodulplatvormi elektriajamiga MINI linnamaasturi jaoks, mida plaanitakse hakata tootma ühes Great Wall Motorsiga asutatud ühisettevõttes. Autod peaksid hakkama väljuma Shanghaist 140 km kaugusel asuvast Zhangjiagangi tehasest, mis peaks alustama tööd kahe aasta pärast. Esimeseks „pääsukeseks“ saab kõnealune linnamaastur, mis tuuakse turule viie uksega luukpärana, mille suurus on võrreldav BMW linnamaasturiga X1. Tänaste plaanide kohaselt saab kavandatav masin omale uue põlvkonna akuplokid, mille elementides ei kasutata enam koobaltit ja mille valmistajaks on Great Wall Motorsi tütarettevõte SVolt.

Arendatav „särtsuliikur“ võib saada mudelinimeks Paceman ja selle najal võidakse luua ka järgmine BMW i3. Ent lisaks elektriajamiga pargimaasturile plaanitakse avalikkust üllatada veel sisepõlemismootorit omava pargimaasturiga, mis oleks Countrymanist numbri jagu suurem, vastates nii mahu kui hinnaklassi osas BMW linnamaasturile X3. Selle auto mudelinimeks peaks saama Traveller ja see peaks valmima „patareitoitel“ linnamaasturist hiljem, ehk 2024. aastal. Seda mudelit hakatakse koostama ilmselt Ameerika Ühendriikide pinnal – kus valmivad ka BMW linnamaasturid X3, X5, X6 ja X7 – ja tegu võib olla esimese MINI-ga, mis saab endale pikiasendis jõuallika.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.