Uudised

Nissan Rogue annab aimu, milline näeb välja järgmine X-Trail

• Atlandi ookeani taga avalikustatud Nissan Rogue annab ettekujutuse, milline saab olema uus X-Trail.
• Ookeanitaguse mudeli mootorivalikus on vaid 2,5-liitrine ottomootor, Euroopasse tuuakse X-Trail väiksemate otto- ja diiselmootoritega, mille hulgas on ilmselt ka hübriidajam.
• Neljanda põlvkonna X-Trail peaks jõudma Euroopasse järgmisel aastal.

Nissan esitles ookeanitagusele turule suunatud linnamaasturi Rogue kolmandat põlvkonda, mis peaks pärast väiksemaid ümberkohendusi jõudma eeloleval aastal ka Euroopasse. Uue X-Traili aluseks saava linnamaasturi väliskujundus on suguluses viimase põlvkonna Nissan Juke välimusega ja uus Rogue on ka vanemast nimekaimust kompaktsem, olles eelkäijast 38 mm lühem auto, mille kõhualune on nüüd maapinnale pisut lähemal.

Esiveolistele versioonidele pakutakse Atlandi ookeani taga kolme sõidurežiimi – Sport, Standard ja Eco – ning nelikveolised saavad lisaks neile veel kaks, milleks on Off-Road ja Snow. Rogue mootorivalikus on esialgu vaid üks 2,5-liitrise töömahuga ottomootor (181 hj), ent Euroopa turule tuuakse uus X-Trail ilmselt koos otto- ja diiselmootoritega, mille töömaht on tunduvalt väiksem. Oodata on ka hübriidajamit.

Auto loojad olevat palju vaeva näinud kasutusmugavuse parandamisega – näiteks tagumised uksed avanevad nüüd täisnurga all, et lapseistmetega oleks mugavam „mööbeldada“ – ja Rogue baasvarustusse kuulub Safety Shield 360 nimeline ohutuspakett, mis sisaldab jalakäijaid tuvastavad automaatset hädapidurdamist, pimenurga hoiatust, auto tagant läbi liikujate eest hoiatavat „abimeest“ ning automaatseid kaugtulesid.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi