Uudised

Uuendatud M5 jõuab ostjateni sügisel

• Värskenduskuuri läbinu tunneb ära muudetud esi- ja tagaosa järgi, lisaks on autodel uus vedrustus ja täiendatud interjöör koos värske kasutajaliidesega.
• Supersedaani võimsus jäi samasuguseks, baasmudel arendab 441 kW/600 hj ja sellest veidi võimsam Competition-versioon 25 hj enam.
• Esimesed uuendatud autod peaks jõudma ostjateni kolmandas kvartalis.

Hiljuti värskenduskuuri läbinud baasmudeli tuules käis kosmeetiku juures ka BMW M5, mille esi- ja tagaosa on nüüd varasemast üksjagu erinevad. Esiosa juures torkavad esmalt silma suuremad õhuvõtuavad ja valgusdioodidel põhinevad esilaternad, milles esiplaanil suurt „L“-tähte meenutavad elemendid. Veidi on muudetud ka auto tagaosa kujundust, mille juures tõmbavad tähelepanu uued tagatuled ja teistsuguse kujuga põrkeraud.

Uuendatud autode iluvõre on koos teiste ehisdetailidega mustaks värvitud, valikusse lisandub jooks 20-tolliseid valuvelgi ja viis uut värvitooni. Sõitjate ruumis on suurimaks uudiseks 12,3-tolline infolustisüsteemi ekraan, millel saab surfata täiendatud kasutajaliidese vahendusel, milleks on seitsmenda põlvkonna iDrive. Uudiseks on ka mõned esiistmete vahelisele konsoolile ilmunud nupud, mis on üle võetud mudelilt M8.

Viimased lubavad tavapärasest sõidurežiimist kiiremini raja-seade peale üle hüpata, mis saadab vahetuma sõidukogemuse nimel ajutiselt puhkama seljatäie elektroonilisi abimehi (avariihoiatus, sõidurajalt hälbimise hoiatus jne). Raja-seades ei hakka tugevama pidurdamise peale plinkima ka auto ohutuled ja mootori, vedrustuse ning kaheksakäigulise „automaadi“ häälestamiseks on samuti eraldi nupp olemas.

Uuendatud vedrustuses kasutatavad amortisaatorid pärinevad „emm-kaheksalt,“ mis rahustavat konarlikul teel kere liikumisi ja ehkki enne „näotõstet“ spekuleeriti veel võimaliku võimsuslisa üle, jäid need näitajad seekord muutmata. 4,4-liitrise V8 toel arendab baasmudel 441 kW/600 hj, veidi võimsam Competition versioon aga 25 hj enam. Kiiruse 100 km/h saavutavad need sedaanid vastavalt 3,4 ja 3,3 sekundiga.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.