Uudised

Nädalavahetusel minge Kiltsi lennuväljale

• Eeloleval nädalavahetusel leiab Kiltsi lennuväljal aset hooaja avaüritus driftis ja kiirendamises.
• Laupäeval toimub igamehe kiirendusvõistlus koos drifti treeningu ja sõõrikute joonistamise võistlusega Burnout King, pühapäev on aga kiirendajate päralt, mil toimub Euroopa meistrivõistluste esimene etapp.
• Mõlemal päeval avatakse üritus pealtvaatajatele 10.00.

Eeloleval nädalavahetusel on õhk Kiltsi lennuvälja kohal paks rehvisuitsust ja mootorite möiretest, sest neil päevadel toimub seal hooaja avaüritus nii kiirendamises kui ka driftis, millel nimeks “Avalaks 2020 Meets/EDRA Nationals.” Kahepäevasel üritusel on laupäev varutud igamehe kiirendusvõistluse, kiirendusvõistluse kvalifikatsioonide ja drifti treeningu tarvis, pühapäev on aga ainult kiirendajate jaoks, mil leiab aset Euroopa meistrivõistluste esimene etapp.

“Kuna tänaseks on Euroopas mitmed suured võistlussarjad tänu viirusepuhangule ära jäänud, on eelolev võistlus meie piirkonnas üks suurimaid omasuguste hulgas. Seepärast tuntakse nii Eesti karikasarja kui ka Euroopa Meistrivõistluste vastu suurt huvi lisaks Soomele veel teisteski Skandinaavia maades,” sõnas eelolevat üritust kommenteerides kiirendusvõistluse peakohtunik Kristjan Veedler.

“Driftirada on sellel aastal samuti uus ja viib sõitjad angaaride vahele tandemeid harjutama. Laupäeva lõpetab aga populaarne sõõrikute joonistamine, ehk Burnout King, millel osalejad jahivad vastavat rändkarikat,” täiendas Kristjani öeldut üritust korraldav Marko Opmann. „Mõlemal päeval avatakse pääslad pealtvaatajatele kell 10.00 ja üritusele tulijad peaksid arvestama, et ajakava võib ürituse käigus muutuda.“

Ürituse ajakava

Laupäeval

10:00 Avatakse pääsla pealtvaatajatele

Kiirenduse ala

10:00 SR Avalaks (Test & Tune) rada avatud

14:30 SR Avalaks rada suletud, raja hooldus

15:00 Kvalifikatsioonisõitude algus klassides EMV, EKV ja EDRS

19:00 Kiirendusrada suletakse

Drifti ala

11:30 Drifti rada avatud

17:00 Drifti rada suletud

17:15 Burnout King 2020

Pühapäeval

10:00 Avatakse pääsla pealtvaatajatele

10:00 Kvalifikatsioonisõitude algus klassides EMV, EKV ja EDRS

14:00 Raja hooldus

14:30 Võistlussõitude, ehk eliminaatorite algus

18:30 Autasustamine

Korraldaja jätab endale õiguse ajakava jooksvalt muuta.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.