Uudised

Järgmine Cupra saab elektriajami

• Üllatuslikult tuuakse varem näidatud El-Born turule mitte Seati, vaid hoopis Cupra kaubamärgi alt.
• Tegemist on tagamootorit omava tagaveolise luukpäraga, mis on Volkswageni elektriauto ID.3 sportlikum tõlgendus.
• Cupra El-Born peaks jõudma müüki järgmisel aastal.

Cupra on Seati sportlik kaubamärk ja selle tootevalikust leiab praegu vaid Atecal põhineva sportliku linnamaasturi, mille jõujaam arendab 221 kW/300 hj, mis lubab saavutada 100 km/h 5,2 sekundiga. Ent ainsal Cupral ei tule enam kaua üksi tusatseda, sest järgmisel aastal plaanitakse esitleda uut mudelit, milleks on tagaveoline elektriajamiga luukpära, mis põhineb varem näidatud ideeautol El-Born.

Uustulnukat hakatakse koostama Saksamaal Zwickau tehases, kus valmib ka uustulnuka lähisugulasest Volkswagen ID.3, mille selgrooks on sama, ehk VW Grupi elektriautode jaoks loodud moodulplatvorm (MEB). Tehnika osas pole praegu miskit muud teada peale selle, et auto varustatakse 77 kWh mahutava akuplokiga (valikusse tuleb ka 82 kWh mahutav aku), mis peaks andma ühe laadimisega sõiduulatuseks pea 500 kilomeetrit.

Võimsuse osas pole hetkel samuti midagi teada, aga eeldatavalt on see üle 200 hobujõu, sest 150 kW/204 hj arendava „ii-dee-punkt-kolme“ tegevusraadius on sama mahuga akuplokiga märgatavalt suurem, mistõttu võiks järeldada, et Cupra El-Born tuleb viimasest võimsam. Seat on mõelnud ka kiire laadimise peale ja võimsate kiirlaadijate korral saab pooletunnise laadimise järel sõiduulatusele juurde rohkem kui 250 kilomeetrit.   

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.

Kasutatud auto testid