Uudised

Jaguari uue lipulaeva tulek lükkub edasi

• Üheksanda „iks-joti“ esitlus lükati järgmise aasta oktoobrisse.
• Uue mudeli kohta pole praegu teada midagi peale selle, et seda jõustab elektriajam ja tegu on eelkäijast hoomatavalt pikema ning laiema autoga.
• Uut elektriautot hakkab koostama sama tehas, mis valmistab praegu mudeleid XE ja XF.

Rahaliste raskustega maadlev Jaguar kärbib kulusid ja seoses sellega on edasi lükatud ka uue põlvkonna esindussedaani XJ esitlus, mis pidi esialgsete plaanide kohaselt aset leidma käesoleva aasta lõpus. Uus XJ saab omale elektriajami ja tõenäoliselt näidatakse mudeli Tesla Model S uut rivaali avalikkusele järgmise aasta oktoobris, et ettevõte saaks vahepeal keskenduda tulusamate sõidukite valmistamisele.

Viirusepuhang tabas Jaguari keset ümberstruktureerimist, mis muutis tagasilöögi veel rängemaks ja ehkki tootmine taaskäivitatakse juba lähiajal, läheb täisvõimsuse saavutamiseks piirangute tõttu veel omajagu aega. Jaguar on ka üks neist autotootjatest, kes püüab Ühendkuningriigi valitsusele pähe panna mõtet vanemate sõidukite kokku ostmisest, et elavdada seeläbi uute sõidukite soetamist ja surutisest taastumist.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.