Uudised

Nissan Ariya tuleb müüki järgmisel aastal

• 4,6 meetrit pikka Ariyat saab soetada esi- või nelikveolise autona ja kärmeimal kulub 100 km/h saavutamiseks 5,1 sekundit.
• Nissan võtab selle mudeliga kasutusele uue põlvkonna kasutajaliidesed ja juhi ees ning armatuurlaual on 12,3-tollised ekraanid, millest viimane on otse loomulikult ka puutetundlik.
• Mudelit hakatakse pakkuma kahe akuplokiga, mis mahutavad 63 või 87 kWh.

Nissani teine elektriauto peaks jõudma turule eeloleval aastal ja seda hakatakse pakkuma viie versioonina, mis kasutavad kahte veoskeemi. Linnamaasturile sarnanevat Ariyat saab soetada nii ühe elektrimootoriga esiveolise autona kui ka kahe mootoriga varustatud nelikveolise „särtsumaasturina“ ja uustulnukat hakatakse pakkuma kahe akuplokiga, mille mahuks on 63 või 87 kWh.

Esiveoline baasmudel arendab 218 hj ja selle sõiduulatuseks on väiksema akuplokiga pea 360 km. Esiveolist „isendit“ hakatakse pakkuma ka võimsama jõuallika (242 hj) ja suurema akuplokiga, mis annab ühe laadimisega tegevusulatuseks umbes 500 km. Mõlemad esiveolised saavutavad 100 km/h umbes 7,5 sekundiga ja nende tippkiiruseks on 160 km/h.

Ariya nelikvedu olevat aga inspireeritud mudelil GT-R kasutatud lahendusest ja kahe mootoriga versioonid arendavad minimaalselt 279 hj. Väiksema akuga on nende sõiduulatuseks veidi üle 300 kilomeetri ja järgmisena on valikus suurema akuga nelikveoline, mille ajamite liitvõimsuseks on 306 hj. Säärase versiooni sõiduulatuseks on ühe laadimisega kuni 456 km.

Võimsaim nelikveoline arendab aga 394 hj, mille najal saavutab Ariya e-4orce Performance kiiruse 100 km/h 5,1 sekundiga. Suurema akuploki najal lubatakse ühe laadimisega sõiduulatuseks pea 400 km ja lisaks tavapärastele sõidurežiimidele – Standard, Sport ja Eco – on nelikveolistel ette näidata ka nn lume-režiim. Sõiduomadustele peaks kaasa aitama ka autode ideaalilähedane kaalujaotus.

Ariya on 4595 mm pikk ja 1850 mm lai, selle kõrguseks antakse 1660 mm ning autode telgede vahe on 2775 mm pikk. Ehk mõõtudelt on Ariya sarnane Volkswageni kavandatava linnamaasturiga ID.4, mida jõustavad samuti elektrimootorid. Ariya veereb 19- või 20-tollistel jalavarjudel ja kõigil versioonidel on tagumisel teljel ette näidata ka sõltumatu mitmikhoob-tagavedrustus.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi