Uudised

Uus S-klass õrritab kasutajaliidest tutvustava videoga

• Kõlakate kohaselt hakatakse seitsmenda põlvkonna esindajat pakkuma vaid pika telgede vahega, ehk 5,3-meetri pikkuse autona.
• Suurim muudatus võetakse ette ajamite poolel, sest lisaks laetavatele pistikhübriididele tuleb müüki ka täiselektriline versioon EQS, mis luuakse teise platvormi najal.
• Uut S-klassi peaksime nägema veel käesoleva aastanumbri sees, elektriajamiga autot aga kahe aasta pärast.

Daimler AG õrritab uue S-klassi ootajaid videoga, mis tutvustab põgusalt selle kasutajaliidesega (MBUX) kaasnevaid võimalusi. Uue põlvkonna interjööris on kesksel kohal püsti paigutusega kõrgresolutsioonis ekraan, mida täiendavad ruumilist pilti edastav digitaalne näidikupaneel ja olulisi näite tuuleklaasile kuvavad „ekraanid,“ mida hakatakse pakkuma kahes suuruses. Ägedamal juhul on säärase „ekraani“ diagonaal võrreldav 77-tollist diagonaali omava monitoriga ja paneelil edastatavad näidud jätavad mulje, nagu oleks need autost 10 meetrit ettepoole õhku kuvatud. Uus kasutajaliides teeb koostööd kõigi pardasüsteemidega ja võimaldab jagada sõidusuuniseid, mis lähtuvad liiklusoludest ning kaasliiklejate tegemistest.

Häälkäsklused toimivad nüüd kahekümneseitsmes keeles ja neid saab kasutada ka tagaistmelt. Soovi korral saab teise ritta tellida kolm ekraani, mis näitavad kõik eraldi pilti, ent võimaldavad vaadatavat kaasreisijatega hõlpsalt jagada. Salvestada saab seitse kasutajaprofiili ja enama turvalisuse nimel saab need lukustada, mis avanevad siis, kui masin kasutaja näo, hääle või sõrmejälje põhjal ära tunneb. Salvestatud kasutajaprofiile saab pilvest alla laadida ja kasutada teistes Mercedestes, mis varustatud uue, ehk sama põlvkonna kasutajaliidesega. Kasutajaliidest ja lisavõimalusi kõrvale jättes tulevat aga ülejäänud interjöör pigem lihtsakoelise ja väljapeetud joonega, milles olevat hoomatavalt vähem füüsilisi nuppe kui eelkäijas.

Piltidele püütud prototüübid lubavad arvata, et uue S-klassi väliskujunduses ei tasu oodata revolutsioonilisi muudatusi ja suuremad uuendused on peidus nende kerepaneelide all. Usutavasti jaguneb S-klass edaspidi kaheks haruks, millest esimest hakatakse pakkuma hübriidajamitega, teist aga ainult elektriajamiga (EQS). Kahe aasta pärast müügile jõudev EQS peaks suutma läbida ühe laadimisega pea 500 km (WLTP-tsükli kohaselt) ja hübriidajamiga „tavalised S-klassid“ peaksid suutma sõita elektri jõul kuni 100 km. Seitsmenda põlvkonna S-klassid peaksid olema kõik 5,3 meetri pikkused, nende hübriidajamid hakkavad põhinema R6- ja V8-mootoritel ning valikvarustuse hulgas hakatakse pakkuma ka nelikvedu.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi