Uudised

Järgmine BMW X1 saab ka elektriajami

• Lähema kolme aasta sees peaks BMW tootevalikusse jõudma 25 mudelit, mille ajamid vähemal või suuremal määral elektrienergia najal töötavad.
• Lähitulevikus tuuakse turule kaks elektriajamiga linnamaasturit ja üks uus sedaan ning lisaks neile lubatakse isegi „särtsutoitel“ seitsmendat seeriat.
• Elektriajamid hakkavad täiendama muuhulgas 5. seeria ja linnamaasturi X1 mootorivalikut, millest leiab eest nii sisepõlemismootorid kui ka neid kaasavad hübriidajamid.

BMW on võtnud eesmärgiks, et järgmise kümne aasta vältel peab kontserni toodetavate sõidukite poolt õhku paisatav süsinikheitmete kogus kahanema kolmandiku jagu ja sestap peaks 2023. aasta lõpuks olema tootevalikus 25 mudelit, mille ajamid mingil moel elektriga flirdivad. Teiste seas saavad omale elektriajamid isegi järgmine 5. seeria ja linnamaasturite pesamuna X1, mille korral hakkavad niisugused jõujaamad täiendama tavapärast mootorivalikut (sisepõlemismootorid ning viimaseid kaasavad laetavad hübriidajamid).

Lisaks tulevad valikusse veel kaks „särtsutoitel“ linnamaasturit – „iks-kolme“ elektriajamiga erim iX3 ja viimasest hoomatavalt suurem iNext, millest saab Audi e-Troni rivaal – ning üks sedaan, mille mudelinimeks saab i4. Kuulduste kohaselt on elektriajamiga modifikatsioon olemas isegi tulevase seitsmenda seeria hinnakirjas ning ootuspärane oleks midagi seesugust leida veel 3. seeria erimite seast. Ettevõte korraldab ümber ka masinate valmistamise, et vähendada iga auto tootmisega seonduvat süsinikheitmete kogust kuni 80%.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

BMW X5

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

BWW X5 pakub väga head juhitavust ja jõulisi mootoreid, kuid tänaseks on mitmed konkurendid ta lisaks suutlikkusele kinni püüdnud nii interjööri kujunduse kui ka viimistluskvaliteedi osas ja kokkuvõttes taandub ühe või teise eelistamine konkreetse ostja maitsele.