Uudised

Sakslaste eBussy üllatab kahe veermiku ja KÜMNE kerega!

• eBussy nelja elektrimootori liitvõimsuseks on veidi üle 20 hj ja ühe laadimisega saab sõita pea 200 km.
• Ennekõike asulasiseseks kasutamiseks mõeldud väikebusse hakatakse pakkuma kahe veermiku ja kümne (!) erineva kerega.
• Autod peaksid jõudma müüki järgmisel aastal ja nende alghind jääb alla 16 000 euro.

Saksa ettevõte Electric Brands plaanib järgmisel aastal turule tulla elektriautoga, mis inspireeritud Volkswageni legendaarsest Combist – Brasiilias ka VW T2 - ja mida hakataks pakkuma kümne kerega, mille hulka kuuluvad näiteks väikeveok, matkaauto, pehme katusega avaversioon jne. „Busse“ plaanitakse pakkuda kahe veermikuga, ehk nn linna- ja metsaautona ning lisaks saab muuta ka nende juhtseadmete asukohta, ehk sohver võib istuda tänu nihutatavale roolisambale autos vasakul, paremal või hoopis selle keskel.

Ennekõike linnaoludesse mõeldud elektriautode võimsuseks on küll vaid veidi üle kahekümne hobujõu, ent nelja elektrimootori summaarne pöördemoment olevat ligi 1000 njuutonmeetrit ja 10 kWh mahutav akuplokk andvat ühe laadimisega sõiduulatuseks pea 200 kilomeetrit. Esimesed eBussyd peaksid jõudma müügile juba eeloleval aastal ja esialgu on nende baashinnaks hõigatud 15 800 eurot, täpsustamata seda, palju lisab hinnalipikule maastikusuutlik veermik või põhimudelist erinev kereversioon.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.