Uudised

Genesis ihkab Euroopasse

• Hyundai luksusbränd soovib laieneda Euroopa turule, mis saab teoks ilmselt järgmisel aastal.
• Esmalt plaanitakse müüki paisata BMW 3. seeria universaali mõõtu G70, mida pakutakse kas taga- või nelikveolise autona.
• „Gee-seitsmekümne“ järel tuuakse siiakanti teisedki mudelid.

Hiljuti õnnestus pildile püüda maskeeritud Genesis G70, mis võib jõuda pärast uuenduskuuri ka Euroopa turule. Genesise näol on tegu Hyundaile kuuluva luksusliku kaubamärgiga – midagi sarnast, nagu on Lexus Toyota või Infiniti Nissani jaoks – ja selle logo kandjaid on seni pakutud Vene, Aasia ning Põhja-Ameerika turgudel. Genesise juhtfiguurist Manfred Fitzgerald ütles ajakirjale Autocar juba kahe aasta eest, et ettevõte huvitub brittide kodutanumast kui „Võtmetähtsusega turust“ ja soovib hakata tootma parempoolse rooliga versioone hiljemalt käesoleval aastal.

Tänu koroonaviiruse pealetungile lükatakse Genesise „pealetung“ ilmselt uude aastasse ja uue kaubamärgi esmaseks visiitkaardiks saab universaalkerega G70, mis on võrreldav BMW 3. seeria universaaliga. Siiani pakuti seda mudelit kas kaheliitrise ottomootori, 2,2-liitrise „õlipõletaja“ või 3,3-liitrise bensiinitoiduse „vee-kuuega,“ mis jõustab ka ägedaimat Kia Stingerit. Käigukastidest jääb peale uuenduskuuri ilmselt alles kaheksakäiguline „automaat“ – seni pakuti seda autot ka kuuekäigulise käsikastiga – ja lisaks tagaveolistele on valikus veel nelikveolised teisendid.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Hyundai Ioniq Hybrid, Electric ja Plug-In

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

See mudeliperekond on teretulnud alternatiiv turul saadaolevatele „rohelistele“ autodele, jäädes meelde kvaliteetselt koostatud nägusa interjööri ja madalate jooksutuskulude poolest.