Uudised

Uuenenud LC jõuab Eestisse detsembri alguses

• Nägusaim Lexus tuleb müüki ka pehme katusega avaautona.
• Kõva katusega kupee ja avaauto jõudlused olevat võrreldavad, ideaalis kulub viieliitrise V8 toel 100 km/h saavutamiseks vähem kui viis sekundit.
• Esimene avaauto peaks jõudma Eestisse detsembri alguses.

Detsembri algusest peaks Lexuse Tallinna esindussalongi hakkama kaunistama uuendatud Lexus LC 500, mida saab nüüd soetada ka pehme katusega avaautona. Säärast versiooni pole Lexus varem pakkunud, ent ettevõtte sõnul ei tule kabrioleti ostjal sõidu- ja kasutusmugavuse osas tingida. Avaversiooni 172-liitrine pakiruum on kupee „pakihoiuga“ sama suur ja võrreldav olevat ka sõidukite interjööride mürataust, kui pehme katus on halva ilma tõttu peidukohast välja palutud.

Rehvi- ja tuulemüra summutamiseks kasutati muuhulgas erilisi akustilisi simulatsioone ja oma panuse annab reisijate heaolusse veel katuse mitmekihiline kattematerjal. Pehme katus pakitakse kokku/lahti 15 sekundi vältel ja arendustöö käigus pöörati erilist tähelepanu mehhanismi töökindlusele. Prototüüpide ajamid olevat end enne probleemide ilmnemist kokku/lahti voltinud rohkem kui 18 000 korda, mis vastavat enam kui kümme aastat kestvale kasutusperioodile.

Avaauto jõudlus on kupeega võrreldav ja viieliitrise V8 toel – 341 kW/464 hj & 530 Nm – saavutatakse 100 km/h ideaalis 4,7 sekundiga. Bensiini põletav jõujaam on paari pandud kümnekäigulise automaatkäigukastiga ning tänu vedrustuses tehtud muudatustele on järgmise mudeliaasta Lexus LC eelkäijast kergem. Lisaks peaks kurvide ründamisele kaasa aitama uuendatud stabiilsuskontroll, mis pidurdab vajaduse korral kurvides sisemisi rattaid.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Lexus ES

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Madalate jooksutuskuludega ruumikas sedaan, mis saab kiita suurepärase töökindluse ja tagaistme ees pakutava jalaruumi eest.