Uudised

Uue põlvkonna Peugeot 308 tuleb aasta pärast

• Peugeot’ mudelite järgmise põlvkonnavahetuse juhatab sisse uus 308, mida arendatakse tänaste autode täiendatud platvormi najal.
• Ägedaimaks versiooniks saab ilmselt VW Golfi R. versioonidele kinnast heitev nelikveoline luukpära, mille ajam hakkab arendama vähemalt 300 hobujõudu.
• Uut mudelit peaks nägema veidi rohkem kui aasta pärast, müügile jõuab see 2022. aasta alguses.

Peugeot müügisaalides juhatab järgmise põlvkonnavahetuse sisse uus 308, mida esitletakse ilmselt järgmise aasta lõpus ja mis jõuab esindustesse 2022. aasta alguses. Ja ehkki uustulnuk ehitakse samale platvormile (EMP2), mis on peidus ka tänase 308 kerepaneelide all, tulevat uuem mudel praegusest nimekaimust üksjagu erinev. Nagu näiteks kujunduse osas, sest uue kolmesaja-kaheksa juures hakatakse kasutama sarnast kujunduskeelt, mille „maaletoojateks“ on uued 208 ja 2008, millele on iseloomulikud agressiivne esiosa ja rõhtsad päevatuled.

Peugeot’ tänase pealiku Jean-Philippe Imparato sõnul mängib järgmise põlvkonna loomise juures esimest viiulit omanäoline kujundus, mistõttu saab uue auto katusejoongi olema tänasest versioonist madalam, et anda masinale dünaamilisemat ilmet. Mootorivalikusse tuleb muuhulgas 1,6-liitrist ottomootorit sisaldav hübriidajam ja valikusse lisanduvat sääranegi 308, mis arendab vähemalt 300 hj ja mille tagaratastele suunavad momenti elektrimootorid. Nelikveoline 308 peab segama „Golf-erride“ turul laiutamist ja välistatud pole isegi elektriajamiga 308 tulek.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Peugeot 2008

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Teravaima juhitavuse, nelikveo või odavama hinna otsinguil tuleb konkurentide poole vaadata, aga 2008 trumpideks on omanäoline interjöör - mida ülejäänutega segamini ei aja - ning vaikne vedrustus, mis tagab väga hea sõidumugavuse ka konarlikel teedel.

Kasutatud auto testid

Peugeot 307 (01-07)