Uudised

Uutes Volvodes saab tänu uuele tehnoloogiale eriti puhast õhku hingataVolvo tutvustas esmakordselt maailmas auto salongiõhu puhastamise tehnoloogiat, mis võimaldab seda juba enne sõidu algust puhastada.

Volvo uus Advanced Air Cleaner tehnoloogia mõõdab turul esimese omataolisena auto salongis PM 2.5 osakeste taset.

Hiinas, kus PM 2.5 mõõtmised on levinud ja sellekohane info on hästi kättesaadav, saavad Volvode omanikud võrrelda sise- ja välisõhu kvaliteeti.

PM 2.5 peenosakeste mõõtmine on laialt kasutatav õhu kvaliteedi hindamise viis. Mitmetes linnades üle maailma ületavad PM 2.5 näidud Maailma Terviseorganisatsiooni poolt soovitatud taset, juhtides selgelt tähelepanu peenosakeste negatiivse mõju langetamise vajalikkusele.

Uus salongiõhku peenosakestest puhastav Advanced Air Cleaner süsteem on alates 2021. Mudeliaastast lisavarustusena saadaval kõikidele SPA platvormil põhinevatele 90 ja 60 seeria Volvodele. Tänu sünteetilistest kiududest filtrile ja ionisatsioonile ei jõua kuni 95% PM 2.5 peenosakestest sõitjateruumi.

See parandab märgatavalt salongiõhu kvaliteeti, vähendades peenosakeste ja õhusaastega seonduvaid tervisekahjustusi. Puhtam õhk autos aitab panustada ka ohutusse sõitu, parandades juhi keskendumisvõimet.

Selle süsteemiga varustatud Volvode omanikud saavad kasutada ka Volvo On Call rakendust, et ajastada salongiõhu puhastamine enne plaanitud sõidu algust. Rakendus annab seejärel juhile teada, milline PM 2.5 tase sõitjateruumis mõõdetud on.

Volvo salongiõhu kvaliteedi valdkonna tehniline vanemekspert Anders Löfvendahl selgitab: „Meie Advanced Air Cleaner tehnoloogiaga võid kindel olla, et õhk, mida oma Volvos hingad, on puhtam ja tervislikum. Me teame, et puhas õhk on meile nii tervise kui turvalisuse vaatevinklist hea, seega töötame selles vallas aina moodsamate lahenduste kallal edasi.“

Lisaks Advanced Air Cleanerile kasutab Volvo Cars ka muid lahendusi, et oma autodesse tervislik keskkond luua. Volvo insenerid on pikka aega keskendunud autos kasutatavate materjalide allergeenisisalduse vähendamisele ning orgaanilistesse materjalidesse ladestunud jääkainete eemaldamisele.

Volvo varustajatele kehtivad ranged nõudmised, et vähendada auto interjööri osade ja seal kasutatavate materjalide poolt eritatavaid lõhnu. Volvo Cars on koostöös erinevate ülikoolide ja instituutidega nii oma autode sõitjateruumis veelgi rangemate allergiastandardite arendamise ja rakendamise huvides kui materjalikasutuse valdkonnas üldisemalt.

Autode erinevate komponentide ning sõitjateruumi lõhnade terviklikuks hindamiseks on loodud eraldi meeskond, keda firmasiseselt Ninadeks kutsutakse. Tegu on asendamatu meeskonnaga, sest hoolimata tehnoloogilistest arengutest on inimese nina ebameeldivatele lõhnadele tundlikum kui mistahes mõõteriist.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi