Uudised

Kaks uudist Renault leerist

• Renault kavatseb uuel nädalal esitleda elektritoitel linnamaasturit, mis suuruselt Kadjariga võrreldav.
• Lisaks soovib Prantsuse autotootja omale napsata veel soodsaima elektriauto valmistaja tiitlit, sest koos uue linnamaasturiga jõuab avalikkuse ette ka elektriajamiga Dacia Spring.
• Elektritoitel Dacia sõiduulatuseks lubatakse 200 km, uuel linnamaasturil tuleb see näit tunduvalt suurem.

Renault kavatseb uue nädala alguses tuua avalikkuse ette kaks uut „särtsukulgurit,“ millest esimene ihkab oma nimele napsata soodsaima elektriauto tiitlit ja teine on elektriajamiga linnamaastur, mis põhineb aasta alguses esitletud ideeautol Renault Morphoz Concept. Esimese masina mudelinimeks on Dacia Spring ja selle sõiduulatuseks olevat ühe laadimisega vähemalt 200 km, Morphoze najal loodavat „särtsumaasturit“ hakatakse pakkuma aga kahe akuplokiga, millest väiksema mahuks on 40 kWh ning suuremal 50 kWh.

Säärase mahuga akuplokid andvat Kadjari mõõtu uudismudelile ühe laadimisega sõiduulatuseks 400 ning 700 km (!) ja isegi kui ajakirja Autocar toimetuses on kilomeetrid miilidega vahetusse läinud, oleks vastuvõetavad ka väiksemad näidud, milleks on 249 ja 435 km. Ent erinevalt Morphozist ei saa uustulnuka telgede vahet muuta ja ostjad peavad leppima ühes pikkuses püsiva pargimaasturiga. 4400 pikkust Morphozi sai soovi korral 400 mm pikemaks venitada, et näitlikustada kolmikliidu – Renault, Nissan, Mitsubishi – uute elektriautode platvormi (CMF-EV) paindlikkust.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi