Uudised

Kasutatud auto peaks valima „jaapanlaste“ leerist

• Jaapani kaubamärkide esindajad on jätkuvasti usaldusväärseimad pruugitud autode seas.
• Meie ajakirja värskes uuringus osales pea 13 000 autoomanikku, kes kirjeldasid viimase aasta jooksul juhtunut ja kelle auto võis olla maksimaalselt kaheksa aasta vanune.
• Esimese „eurooplasena“ leiame esikümnest Dacia Dusteri, mis hõivas „jaapanlaste“ järel kuuenda koha.

Kasutatud autot otsides on üheks enam kui oluliseks parameetriks nende töökindlus ja ehk on kanditaatide sõelumisel abi ühest uuringust, mis viidi hiljuti läbi Briti kuninganna alamate seas. Ajakirja What Car? küsimustele vastas pea 13 000 autoomanikku, kelle autod võisid olla maksimaalselt kaheksa aasta vanused. Küsitluses osalejad pidid kirjeldama, milliste probleemidega on viimase aasta jooksul kokku puututud, palju maksis nende praavitamine ja kui kaua autod seetõttu teeninduses pidid olema.

Antud küsitluse järgi on täiesti murevabad masinad neljanda põlvkonna Toyota RAV4 – praegu müügil oleva versiooni eelkäija – hübriidajamiga Lexus RX ja teise, ehk eelmise põlvkonna Honda Jazz. Küsitluse esiviisiku hõivasid Jaapani päritolu kaubamärgid ja esimese eurooplasena jõudis esikümnesse Dacia Duster, mis hõivas kuuenda koha. Seejuures ei olnud viimase mahajäämus liidritest kuigi suur, sest viimase 12 kuu jooksul oli miskit laadi tõrkega kokku puutunud vaid üks protsent Dusteri ostnutest.

Küsitlusega saab igaüks tutvuda siin - https://www.whatcar.com/news/revealed-most-reliable-used-cars-in-the-uk/n22104 - ja kokkuvõttes on ära toodud 50 paremat autot.


Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.