Uudised

Volkswagen ID.3 teenis ohutuskatsetes viis tärni

• Laste ohutuses on ID.3 võrreldav värske VW Golfiga, ülejäänus peab ta viimasele napilt alla vanduma, edestades tähtsaimat Volkswagenit ainult elektrooniliste abimeeste poolest.
• Lisaks VW elektriautole ID.3 said Euro NCAP ohutuskatsetes viie tärni väärilise tulemuse hiljuti veel hübriidajamiga Toyota RAV4, uus Toyota Yaris ja Volkswagen Golf.
• Mudeli ID.3 1-st Plus baashinnaks on Eestis 45 810 eurot.

Volkswagen paneb oma Golfi-mõõtu elektriautole ID.3 suuri lootusi ja vähemasti turvalisuse osas ei tohiks ükski ostja küll pettuda, sest hiljuti teenis see elektriajamiga luukpära Euro NCAP ohutuskatsetes hindeks maksimaalsed viis tärni. Baasvarustuses ID.3 sai täiskasvanute ohutuses hindeks 87% ja laste turvalisust hinnati kaks pügalat kõrgema tulemusega. Jalakäijate ohutuse ja elektrooniliste abimeeste eest teeniti hindeks 71 ning 88%, millest viimane oli kümne protsendi jagu parem tulemus, kui on ette näidata müügil oleval, ehk kaheksanda põlvkonna Golfil.

Viimane oli enda elektriajamiga sugulasest üle vaid täiskasvanute ja jalakäijate ohutuse osas – vastavalt 95 ja 76% - ja mudilaste kaitsmises olid mõlemad täpselt sama pulga peal (89%). Elektriautode turgu silmas pidades on tegu olulise uudisega, sest usutavasti näeme juba lähitulevikus Audi, Seati ja Škoda logosid kandvaid elektriautosid, mis põhinevad „ii-dee-punkt-kolme“ jaoks loodud platvormil (MEB). Lisaks VW elektriautole ID.3 said hiljuti Euro NCAP ohutuskatsetes viie tärni väärilise tulemuse veel hübriidajamiga Toyota RAV4, uus Toyota Yaris ja Volkswagen Golf.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Volkswagen Multivan 6.1

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaasajastatud klassika, millega on mõnus sõita ja millele ei saa avaruse ega kasutusmugavuse osas vastu ükski seitsmekohaline linnamaastur. Kes ei usu võib proovida suunata viimase kolmandasse ritta mõnda teismelist ritva, kellel jalanumber 47 ja lisaks kooliasjadele kaasas veel trennikott.