Uudised

Uus aastanumber toob uue Fabia

• Tšehhi supermini neljandat põlvkonda esitletakse järgmisel aastal.
• Uus mudel baseerub samal alusel, mida kasutavad veel Audi A1 Sportback, Seat Ibiza ja Volkswagen Polo.
• Neljanda Fabia jõuallikateks on kolme- ja nelja silindriga ottomootorid.

Škoda plaanib uue aasta esimeses pooles esitleda neljanda põlvkonna Fabiat, mida lubati varem näidata kahe aasta pärast. Kõnealuse mudeli arendus sai vurtsu juurde seetõttu, et Škoda soovib tootmise tõhustamiseks vabaneda eri ajastutest pärit platvormidest. Nagu näiteks kolmanda põlvkonna Fabia alus, mis põhineb 2007. aastal esitletud eelkäija platvormil, mida mudelivahetuse käigus kunagi järgi aidati. Uus mudel hakkab põhinema VW Grupi MQB A0-nimelisel moodulplatvormil – mida kasutavad veel Audi A1 Sportback, Seat Ibiza ja Volkswagen Polo – ning Fabia istutamine sellele olevat asjaomaste sõnul suurem edasiminek kui teise ja kolmanda põlvkonna vahel aset leidnud arenguhüpe.

Lisaks veermikule kaasajastatakse veel autode interjöör ja ekstrjöör, ent pehmed hübriidid ning elektriajamid lükatakse kaugemasse tulevikku ja neljas Fabia ei saa omale isegi diiselmootoreid. Jõuallikate valikusse hakkavad kuuluma kolme- ja nelja silindriga ottomootorid ning uustulnuka arenduse juures mängivat esimest viiulit masinate taskukohane hind koos kasinate joomakommetega, mistõttu ei tasu oodata ka mõnda särtsakat kuumpära. Baasmootoriks saab ilmselt kolme silindriga TSI-jõuallikas, millele lisab rammu pisike turbokompressor ja ehkki RS-embleeme kandvad versioonid jäävad esiti ainult paberile, olevat uue Fabia sõiduomadused eelkäijatest hoomatavalt sportlikumad.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Škoda Scala

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Škoda Scala põhitrumbiks on „palju autot vähese raha eest“, mis peab baasmudelite korral hästi paika. Scala tagaistme ees on enam jalaruumi kui üheski võistlejas ja lisaks sellele rõõmustavad ostja südant veel õnnestunud kujundus, elegantne interjöör, head sõiduomadused ja külluslik (lisa)varustus. Õigupoolest meenutavad väikeauto algupära vaid auto sõitjate ruumi laius ja interjööri viimistluses kasutatavad odavakoelised plastpaneelid.