Uudised

Võimsaim Golf arendab 320 hobujõudu

• Volkswagen Golfi kaheksanda põlvkonna najal valmiv „Err“ on eelkäijast võimsam ja nobedam.
• EA888-nimeline turbomootor arendab 320 hj, aga asjaomaste sõnul on vajaduse korral lisagi tulemas.
• Eelmüük algab Eestis aasta lõpus, auto eeldatavaks baashinnaks on 45 000 eurot.

Kaheksanda põlvkonna VW Golfi najal ehitatav R. versioon on kõigi aegade võimsaim riiukukk samanimeliste kuumpärade seas. Kõigi kiirusekummardajate rõõmuks pole edu toonud retseptis olevaid osiseid roheliste survel lahjendatud ja nende luukpärade mootoriruumis on jätkuvasti kaheliitrine nelja silindriga turbomootor, mis asetati sinna 2009. aastal. Tegu on EA888-nimelise jõuallika neljanda modifikatsiooniga, mis arendab maksimaalselt 235 kW/320 hj ja 420 Nm. Nende näitajate toel saavutatakse 100 km/h ideaalis 4,7 sekundiga, mis on eelkäijast kaks kümnendikku nobedam ja autoga hullamist peaks hõlbustama ka lauge momendihari, mis on saadaval vahemikus 2100-5350 p/min.

Autode tippkiiruseks on 250 km/h, ent R. Performance paketti soetades nihutatakse pöörete piirajat kakskümmend pügalat edasi ja lisaks on paketis veel 19-tollised veljed, suurem spoiler pakiruumiluugi ülaservas ning kaks täiendavat sõidurežiimi. Esimene olevat loodud lähtuvalt „Rohelise Põrgu“ vajadustest ja säärast seadet kasutav uustulnukas olevat Nürburgringil eelkäijast 17. sekundit nobedam. Teise režiimi nimeks on aga „Drift,“ mis võimaldab kärbseid ukseakendele püüda. Viimasele toimingule aitab kaasa ka auto täiendatud nelikveosüsteem, mis ei luba veojõudu jagada mitte ainult masina telgede, vaid ka tagarataste vahel. Uustulnuka alghind saab olema ilmselt 45 000 euro kandis.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Volkswagen Multivan 6.1

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Kaasajastatud klassika, millega on mõnus sõita ja millele ei saa avaruse ega kasutusmugavuse osas vastu ükski seitsmekohaline linnamaastur. Kes ei usu võib proovida suunata viimase kolmandasse ritta mõnda teismelist ritva, kellel jalanumber 47 ja lisaks kooliasjadele kaasas veel trennikott.