Uudised

Järgmine BRZ on ookeanitagune kaup

• Lisaks värskemale ilmele ja võimsamale mootorile on uustulnukal ette näidata ka uus veermik.
• Tagaveolise kupee jõuallikaks saab Subaru linnamaasturilt pärinev 2,4-liitrine boksermootor, mis eelkäija jõuallikast 55 hj tegusam.
• Uut „bee-err-tsetti“ esitletakse 18. novembril.

Subaru kõneisik kinnitas ajakirjale AUTOCAR, et teise põlvkonna Subaru BRZ on valmis ja autot esitletakse 18. novembril. Ent erinevalt eelkäijast saab tegu olema vaid ookeanitaguse kaubaga, mida Euroopasse ei pakuta. Sarnase otsuse langetas hiljuti veel Nissan oma sportauto 400Z osas ja tõenäoliselt läheb samamoodi ka Toyota GR86-ga, mis on mäletatavasti Subaru BRZ sõsarauto. Toyota pole küll siiani poetanud silpigi, millistel turgudel teise põlvkonna „gee-err-kaheksakümmend-kuute“ pakkuma hakatakse, aga see pole tõenäoline, et Jaapani autohiid püüaks seda nišimudelit üksinda Euroopa karmimatele heitmenõuetele sobivaks teha.

Subaru esindaja kinnitas sedagi, et teise põlvkonna BRZ on jätkuvalt tagaveoline kupee, mida jõustab Subaru linnamaasturilt Ascent pärinev 2,4-liitrine bensiinimootor. Uue BRZ jõuallikas arendavat 255 hj endise 200 hj asemel, mis näitab seda, et ookeanitagusel turul võetakse sihikule sportautole Alpine A110 sarnanevad võistlejad. Pildile jäänud prototüübid lubavad eeldada, et hoolimata kosmeetilistest muudatustest on uue põlvkonna autod eelkäijatele üsna sarnased ning tegu on neljakohalise sportautoga, mille teise ritta annab täiskasvanut vaid vägivallaga pressida. Lisaks uuele kujundusele ja võimsamale mootorile on teise põlvkonna autodel ette näidata ka uus veermik.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Subaru Levorg

What Car? Says Hinnatud 3-ga 5-st

Subaru Levorg on väga hea juhitavusega universaal, millel on lisaks praktilisele olemusele ette näidata ka meie muutlike ilmaoludega hästi kokku passiv nelikvedu.