Uudised

Uuenduslik turvapadi teenis ohutusalase auhinna

• AUTOBEST andis tänavuse ohutusalase auhinna Toyota Yarise neljandale põlvkonnale.
• Ennekõike teenis tunnustuse uuenduslik turvapadi, mis hoiab külgkokkupõrke korral eesistujaid üksteise vastu puutumast.
• Seesugune turvapadi kuulub kõigi meil müüdavate Yariste põhivarustusse.

Enam kui kolmekümne Euroopa riigi autoajakirjanikke koondav AUTOBEST andis tänavuse ohutusalase auhinna uuele Toyota Yarisele, mis teenis hiljuti Euro NCAP ohutuskatsetes koondhindeks maksimaalsed viis tärni. Neljanda põlvkonna Toyota Yaris on esimene mudel, mis sai omale täiustatud ohutuspaketi Toyota Safety Sense, mille koosseisu kuulub ka uuenduslik keskmine turvapadi. Viimane rakendub näiteks küljelt sissesõidu korral, et ära hoida (või vähendada) vigastusi, kui üks eesistuja löögi tagajärjel teisele otsa paisatakse.

Säärane turvapadi kuulub koos nimetatud ohutuspaketiga kõigi meil müüdavate Yariste põhivarustusse ja lisaks turvapatjadele on Toyota Safety Sense koosseisus veel avariiennetus – mis tunneb ära ka jalakäijad ja jalgratturid –, sõidurajalt hälbimise hoiatus, radaripõhine püsikiirushoidja ja palju muud. Toyota teenis antud organisatsioonilt ohutusalase auhinna juba teist korda, sest esmalt pärjati Jaapani autohiidu 2017. aastal selle eest, et ohutuspakett Toyota Safety Sense lisati kõigi Euroopas pakutavate mudelite baasvarustusse.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Toyota GR Supra

What Car? Says Hinnatud 5-ga 5-st

Toyota GR Supra pole nii eesmärgipärane, kui Alpine A110 või Porsche 718 Boxster, kuid on tänu võimsale mootorile, tagaveole ja jäigale kandmikule samuti lustlik kaaslane, edestades nimetatuid nii mootori elastsuse kui ka praktilisuse osas.