Uudised

Hyundai linnamaasturite uus pesamuna

• Tegemist on Hyundai väikseima linnamaasturiga, mille rivaaliks on Ford Puma ja Toyota Yaris Cross.
• Uustulnukas põhineb Hyundai supermini i20 komponentidel ja seda hakatakse pakkuma koos bensiini põletavate jõuallikatega.
• Prantsuse päritolu linna järgi nimetatud Bayon jõuab turule järgmisel suvel.

Hyundai plaanib järgmisel aastal üllitada veel ühe linnamaasturile sarnaneva sõiduki, millest saab Ford Puma ja teiste sarnases mõõtkavas valminud „pargimaasturite“ konkurent. Uustulnukas on Hyundai Konast väiksem ja põhineb supermini i20 komponentidel, mis tähendab ühtlasi seda, et ilmselt ei looda uue mudeli najal täiselektrilist versiooni, sest see oleks tulevasele „särtsumaasturile“ Ioniq 5 EV liialt sarnane.

Prantsusmaal asuva Bayonne järgi ristitud Bayonist saab eeskätt Euroopa turule suunatud toode, mida hakkavad jõustama 1,2-liitrine ottomootor (85 hj), liitrise töömahuga turbomootorit kaasav poolhübriid (100 hj) ja viimase jõulisem variant, mis arendab tippversioonide mootoriruumis 120 hj. Käigukastideks on kas viie- või kuuekäigulised käsikastid ja lisaks neile tuleb valikusse ka kahe siduriga seitsmeastmeline „automaat“.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Hyundai Ioniq Hybrid, Electric ja Plug-In

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

See mudeliperekond on teretulnud alternatiiv turul saadaolevatele „rohelistele“ autodele, jäädes meelde kvaliteetselt koostatud nägusa interjööri ja madalate jooksutuskulude poolest.