Uudised

Piltidele püüti tulevane Mercedes-Benz EQE

• Maakeeli on tegu E-klassi mõõtkavas oleva sedaaniga, mida jõustab elektriajam.
• EQE näeb ilmavalgust kahe aasta pärast, aga uuel aastal peaks jõudma esindustesse värske S-klassi „patareitoitel“ vaste, millel mudeliindeksiks EQS.
• Lisaks neile sedaanidele on oodata veel vastavas mõõtkavas linnamaastureid.

Mercedes-Benz AG plaanib kahe aasta pärast esitleda elektriajamiga sedaani EQE, mis valmib järgmisel aastal esindustesse jõudva suurema venna EQS kiiluvees. Nende kahe auto näol on tegu justkui särtsutoitel E- ja S-klassiga, ent sellega kokkulangevused ka piirduvad, sest Daimleri elektriautod sarnanevad ennem üksteisele kui vastetele sisepõlemismootorit omavate sõidukite valikus. Piltidele püütud prototüüp kannab kergemat maskeeringut kui tootja poolt oktoobri alguses näidatud fotodel ja neist lähtub, et kavandatav sedaan on justkui suurema „ee-kuu-essi“ vähendatud koopia.

Mõlemad uustulnukad meenutavad ennem sportliku joonega luukpära kui klassikalist sedaani ja sisepõlemismootori puudumine võimaldab disaineritel teha auto esiosa harjunust lühema. „Ettenihutatud sõitjateruumiga“ siluett lubab eeldada suuremat pakiruumi kui sedaanide poolt pakutav ja mõlema uudismudeli mõõtkavas on valmimas veel särtsutoitel linnamaasturid, millel nimeks EQE SUV ja EQS SUV. Sedaanile EQS loodud alust lubatakse näidata veel selle aastanumbri sees ja Mercedes usub, et sellele istutatud sõiduk suudab ühe laadimisega läbida kuni 700 km (WLTP-tsükli kohaselt).

Vaata autofirmade sooduspakkumisi