Uudised

Ineos näib aina veenvam

• Ineos Automotive on uus Briti päritolu autotootja, kes soovib uuel aastal esitleda oma maasturit.
• Klassikalisest Land Rover Defenderist inspireeritud Ineos Grenadieri projekteerimist alustati valgelt lehelt ning need autod hakkavad kasutama BMW otto- ja diiselmootoreid.
• Meie rõõmuks sahistatakse kuluaarides ka vasakpoolse rooliga versioonidest.

Ineos Automotive ostis Mercedes-Benzilt Prantsusmaal asuva tehase, et hakata seal tootma enda uut Grenadier-nimelist maasturit. Viimase näol on tegu redelraamile ehitatud maasturiga, mis luuakse valgelt lehelt ning mis kasutab BMW otto- ja diiselmootoreid. Selle nelikveolise välimus on inspireeritud klassikalisest Land Rover Defenderist ja Grenadier hakkab täitma tühimikku, mis tema eeskujust turule maha jäi, kui too tööhobusest luksusmaasturiks pööras.

Briti päritolu ettevõtte jaoks on tegu ilmselt suure kergendusega, sest esmalt pidid Grenadieri alusvankrid valmima hoopis Portugalis, misjärel oleks need toimetatud autode kokkupanekuks Inglismaal asuvasse Bridgendi tehasesse. Tehingu üksikasju pole avaldatud, välja arvatud see, et ostja kohustub mingi aja jooksul edasi kokku panema ka kahekohalist elektriautot Smart EQ, mida on siiamaani väljastatud just kõnealusest värkstoast.

Seoses sellega plaanib Ineos palgale jätta kõik vabriku 1300 töötajat, et nad järk-järgult Grenadieride koostamiseks ümber õpetada. Ineose juhtfiguuride sõnul muutub järgmise aasta lõpus esitletav maastur kasumlikuks siis, kui nende müük ületab 25 000 eksemplari juures asuva künnise, millega ei tohiks olla mingit muret, sest eelbroneeringuid olevat täna juba enam kui pooltele autodele ja lisaks on tulemas veel lühikese telgede vahega versioon ning pika kabiiniga kastikas.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Seat Ateca

What Car? Says Hinnatud 4-ga 5-st

Ateca on nägus linnamaastur, mis juhitavuse osas klassi priimuste seas, pakkudes kasutajale õnnestunud kompromissi mugavusest ning praktilisusest. Lähisugulaste arvestuses on see paremini viimistletud kui Škoda Karoq, olles VW Tiguanist hoomatavalt soodsam.