Uudised

Mercedes-Benz arendab elektriajamiga eSprinterit

• Mercedes-Benz Vans arendab uut moodulplatvormi oma elektriajamiga kaubikute jaoks.
• Esimesena hakkab sellel alusel põhinema uus Sprinter, ehk tagaveoline eSprinter, mida hakatakse pakkuma kolme erineva akuplokiga.
• Tulevikus peaks saama elektriajamiga soetada kõiki Mercedese logo kandvaid kaubikuid.

Mercedes-Benzi tarbesõidukite osakond soovib lähitulevikus pakkuda kõiki oma kaubikuid ka elektriajamitega ja seepärast töötatakse praegu nende tarvis välja uut moodulplatvormi, millel nimeks Electric Versatility Platform (EVP). Esmalt hakkab sellel põhinema uue põlvkonna Mercedes-Benz Sprinter, ehk täpsemalt tagaveoline eSprinter, mille kandevõime tuleb senistest nimekaimudest suurem, mida hakatakse pakkuma kolme erineva akuplokiga ja mida saab soetada kas lühikese või pika teljevahega.

EVP koosneb kolmest moodulist, millest esimene on auto esiosa koos laadimistarvikute ja alalis/vahelduvvoolu muunduriga. Teiseks mooduliks on kaubaruumi põranda all olev akuplokk koos juurdekuuluvaga ning kolmandaks kaubikute tagaosa, millega kaasneb autode tagarattaid käitav elektrimootor. Tänu seesugusele ülesehitusele on tootjal hõlpsam pakkuda nii erinevaid akuplokke kui ka lühemat/pikemat telgede vahet, mis on omakorda hea vundament eelkäijatest suuremale paindlikkusele.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi