Uudised

Elektriajamiga Subarut näeb juba eeloleval aastal

• Subaru arendab ühes Toyotaga moodulplatvormi uute elektriautode jaoks.
• Esmalt esitlevad mõlemad autotootjad ilmselt elektrimootoritega linnamaastureid, mis olemasolevate mudelite Forester ja RAV4 mõõtkavas.
• Mõlemat uudismudelit peaks nägema juba järgmise aastanumbri sees.

Ehkki Subaru lubas varasemate kõlakate kohaselt esitleda oma esimest elektriautot käimasoleva kümnendi esimeses pooles, soovitakse seda tärminit nüüd ettepoole tõmmata ja pole sugugi võimatu, et näeme särtsutoitel Subarut juba järgmise aastanumbri sees. Tõenäoliselt on tegu Foresteri mõõtu linnamaasturiga, mille tarvis arendatakse praegu ühes Toyotaga uut moodulplatvormi e-TNGA ja neid kuulujutte kinnitab ka Toyota lubadus, mille kohaselt esitletakse linnamaasturile RAV4 sarnanevat elektriautot samuti järgmise aastanumbri sees.

Uue Subaru mudelinimeks saab ilmselt Evoltis ja see põhineb alusel, mis lubab pakkuda valmistajatel erineva telgede vahega sõidukeid kas esi-, taga- või nelikveoliste autodena. Viimast võimaldavad telgedega integreeritavad elektrimootorid ja lisaks võimaldab selline arhitektuur pakkuda ka erinevat sõiduulatust võimaldavaid akuplokke. Evoltise välimus hakkab põhinema ilmselt pildil oleval prototüübil, mida näidati jaanuaris ja ehkki esmalt pidi esimene täiselektriline Subaru baseeruma mõnel olemasoleval mudelil, mõeldi selleski ringi, kui ühes Toyotaga uut platvormi projekteerima asuti.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Subaru Levorg

What Car? Says Hinnatud 3-ga 5-st

Subaru Levorg on väga hea juhitavusega universaal, millel on lisaks praktilisele olemusele ette näidata ka meie muutlike ilmaoludega hästi kokku passiv nelikvedu.