Uudised

Jeep arendab seitsmekohalist linnamaasturit

• Uustulnuka rivaalideks saaks seitsmekohalised linnamaasturid, nagu Volkswagen Tiguan Allspace.
• Meie jaoks on tegu Commanderi mantlipärijaga, sest ideeautol Grand Wagoneer põhinevat õiget järeltulijat Euroopasse ei tooda.
• Prototüübist võib saada Compassi pikendatud versioon või omaette mudel.

Euroopas pildile püütud prototüübi põhjal võib arvata, et Jeep’i juhtkonnale ei anna asu Peugeot 5008 ja Volkswagen Tiguan Allspace müüginumbrid ning sestap on härjal sarvist haaratud, et avalikkust oma seitsmekohalise linnamaasturiga üllatada. Kinni kaetud tagaosaga katsemudel näib põhinevat Jeep Compassil, ent selle telgede vahe ja tagumine ülend on eeskuju omadest pikemad. Mis viitab sellele, et ettevõte soovib täita tühimikku, mis kümne aasta eest seitsmekohalisest Commanderist maha jäi, sest säärane prototüüp ei sobi ühegi olemasoleva mudeli uusversiooniks.

Jeep on küll näidanud ideeautot Grand Wagoneer, millest peaks saama Commanderi mantlipärija, ent seda mudelit Euroopasse ei tooda ja viimase rolli peab üle võtma pildistatud prototüüp. Automeedia jaoks on tegu omaette üllatusega, sest tootja poolt pole niisuguse mudeli tulekust rääkinud silpiga ja tegu võib olla kas iseseisva mudeliga või Compassi seitsmekohalise versiooniga, mille pikem telgede vahe vääriks ehk mudelinimes mainimist. Hoiatus on igatahes antud ja valvel tasuks olla ka rivaalidel, millel nimeks Land Rover Discovery Sport ja Mercedes-Benz GLB.

Vaata autofirmade sooduspakkumisi

Seotud artiklid

Autode test

Jeep Grand Cherokee

What Car? Says Hinnatud 3-ga 5-st

Land Rover Discovery hästi varustatud ja hea välimusega konkurent, mis jääb peenemat sorti linnamaasturitele alla vaid kurvisuutlikkuse ja juhitavuse nüansside osas.